221 De toestand bij beide partijen ten ongeveer 9 u. 30 v.m. was derhalve ongeveer: OOSTPARTIJ. Zelfst. Cavalerie: geene berichten. N. Colonne: houwitserbatt. in stelling Z. W. uitlooper Tang- goeloen, heeft echter nog geen vuur geopend. Inf. in stelling als aangegeven op pl. 3 en oleaat 2. Z. Colonne: snelvuurbatt. tusschen Pangadëgan en hoogte 610. I1/;, Comp. Mar.-Bat. op Pangadëgan. 1I2 Comp. Mar.-Bat. bij kg. Tjiawi. 3de Bat. Inf. en 2 comp. Mar.-Bat. nabij Sembirpas. WESTPARTIJ. Cavalerie: ten N. in hare opstelling als aangegeven op oleaat 2. Fort: van 8 u. )0 8 u. 25 v. m. gevuurd op hoogte 500 ■en omgeving. Batt. op den Ringgit: van 7 u. 55 8 u. 30 v. m. gevuurd op hoogte 500 en omgeving. N.-vak: bezet door 1 comp. 3e Bat. I. O.-vak: bezet door 4de Bat. I. en 1 comp. 3e Bat. I. Reserve: l1^ comp. 3e Bat. I. Ten 9 u. 36 v. m. meldde nu de peilpost op den Ringgit de aanwezigheid van vijand. Inf. ten Z. van den Pangadëgan, en zagen de troepen in den Oostrand der stelling van het O.-vak vijand. Inf. langs de W.-helling van den Sembirpas afdalen, welke Infanterie onmiddellijk onder vuur werden genomen. De Brig. Comdt. W. P. zond ten 9 u. 50 v. m. aan het fort de mededeeling, dat vijand. Inf. op de hellingen van den Sembirpas zichtbaar was, met opdracht deze onder vuur te nemen, terwijl hij tevens den Comdt. der reserve last gaf 1 Comp. ter versterking naar het N.-vak Oost. vleugel te zenden. Ten 9 u. 58 v. m. opende het fort met 2 batt. het vuur op de langs de W.-hellingen van den Sembirpas afdalende Inf. afdeelingen. Zijne schoten werden hierbij waargenomen door de waarnemingspost op den Ringgit. Het eerste vuur op hoogte 500 had tevens den brandtijd der

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 243