222 sasringen doen kennen, zoodat aangenomen kon worden, dat de- S.H. spoedig geregeld zou zijn. Toen nu ten 10 u. v. m. de batt. O.P. op den Pangadëgan het vuur opende op den Ringgit en op de zich vertoonende Inf. aan de helling daarvan, gaf de batt. W. P. Ringgit, welke zich den vorigen dag reeds met G-. K. S. (schokstelling) ingeschoten had op hoogte 610, Sembir- en Pangadëganpas en dus ook op de- omliggende hoogten, ten 10 u. 5 v. m. op de vijand, batt. in den Pangadëganpas snelvuur af met G-. K. De Comdt. dier batt. gaf hiervan tevens kennis aan het fort met verzoek om steun (bijl. II, 17), waarop ten 10 u. 13 v. m. het fort, vanwaar men een stuk der vijand, batt. duidelijk zien kon, zoodat direkt gericht en waargenomen kon worden, uit één batt. met St. G-. het vuur op die batt. opende, terwijl een andere batt. bleef doorvuren op de Inf., die langs den Sembir- pas afdaalde en langs den W.-voet der heuvels naar het Z. trok- Het vuur op de vijand, batt. O. P. duurde, totdat deze om 10 u. 22 v.m. zweeg. De batt. op den Ringgit opende daarna van 10 u. 25 10 u. 35 v. m. het vuur met B. G. T. en G. K. T. op de hoog teruggen L. en R. van de vijand. Art. opstelling. De L. sectie met G. K. T. (- op hoogte L. van die opstelling, de R. sectie met Br. G. T. T18'8°50 op gedekt opgestelde schutters rechts van de vijand. Art. opstelling, deed hiervan telefonisch bericht aan het fort (Bijl. II, 18) en ontving ten antwoord, dat ook van daar uit de vijand, batt. en Inf. onder vuur genomen waren (bijl. II, 19.) Intusschen was de aanvalscolonne O.P. den Sembirpas afge daald, trok door kg. Sembir, bereikte den O.-rand der sawah- viakte en ging van hier, den O.-rand der sawahvlakte volgend langs den Tji Hondje Z.-waarts, waarbij comp.'s gewijze op volgend door de sectiën front gemaakt weid naar het W. de kampongs aan de O.-helling van den Ringgit ondei vuur genomen werden, en opvolgend de marsch naar het Zuiden werd voortgezet. Deze colonne stond al dien tijd bloot aan het Art. vuur van fort en Ringgit en van de troepen, opgesteld aan den rechtervleugel van de stelling aan den voet van den Ring git. Na ongeveer 1000 M. in Z. richting den O.-rand der sawah-

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 244