280 Bijlage II. Voornaamste berichten van den 29en Juni. 1. Van Verk. patr. W.P. ten 7 u. 30 v.m. „200 M. N. van grintweg bij paal 32 een vijand, esk. Cav. ge zien, marcheerde over den nieuwen postweg, Tomo-Soeme- dang in W. richting". 2. Comdt. Ie Esk. Cav. aan Brig. Comdt. O.P.van Z.-rand Bodjong Djati N.O. ten 8 u. v.m. „Voorhoede-pel. ontving vuur uit O.-rand van den voorgelegen kampong. Nadat het pel. was afgezeten, trokken de posten terug. Bij oprukken van het esk. werd vuur ontvangen uit den N.-rand van Kg. Badama, doch deze rand werd verlaten, nadat het 2e pel. stelling had genomen op de hoogte Z. van paal 31. Verder doordringen van het esk. bleek ondoenlijk, daar de O.-randen van Bodjong Djati N. en Z. bezet waren. De sterkte van den vijand was moeilijk vast te stellen, echter werd op den weg 1 off. met 6 man waargenomen. Ik laat één pel. voor 's vijands stelling en trek met 2 pel. in N. richting tot vaststelling linkervleugel vijand, stelling. 8 u. 5 m. v.m.Thans wordt ook de N.-rand van Badama ver laten en zwaar vuur ontvangen uit N.-rand van Bodjong Djati Zuid". 3. Comdt. 3e Esk. Cav. W.P. van Sempoerendeng ten 8 u. 45 m. v.m. „Opstelling Cav., 1 pel. op pl. v. verz. met patrouillegang naar Tjikolé paal 32, 1 pel. bij Tjiembé met patr. gang naar Tjiti- moen Tjiwalaran Ngalindoeng, 1 pel. Inf. op Sindang, 1 zelfst patr. (13 ruiters) naar Soekamantri en O. daarvan ge legen weg. Tot dusverre geen vijand meer gezien. Z. Tji Peles sterke patr. te G-aneas. Peilpatr. Bodjong meldde 1 batt. op W. helling Ringgit". 4. Van veldwacht No. 2. W.P. ten 6 u. 50 v.m. „Vijand. Art. bij paal 31 landweg ingeslagen naar G-andasoli".

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 252