231 5. N. colonne O.P.van Tanggoeloen aan Br. Comdt. O.P. „Om 7 u. v.m. op pl. v. verz. aangekomen. Scheidsrechter besliste, dat de Art. niet verder voorwaarts kon. Heb nu opvolgend, pelotonsgewijze afmarcheerend, de in opdracht aangegeven 4 heuveltoppen Tjisalak Hilir, hg. p. 500, Marasa en Langir elk met 1 pel Inf. bezet. Reserve gedekt op den Tanggoeloen. Art. heeft stelling op W.-uitlooper Tanggoeloen (gedekt). Yan uit de richting Katjapit wordt gevuurd (Inf.) vermoedelijk veldwacht op Cav., die zichtbaar is". 6. Comdt. fort aan peilpost Nangsi en Br. Comdt. W.P. ten 7 u 30 m. v.m. „Vijand. Art. richting Tanggoeloen gezien. Ook heuvel 500 waarnemen". 7. Brig. Comdt. O.P. aan Comdt. N. colonne; van Pangadëgan ten 9 u 15 v. m. „Laat Houwitserbatt. ten 10 uur vuur openen op Palasari. Pangadëgan door ons bezet. Bergbatt. steunt houwitsers. Soeseroe Z. W. Soemedang bezet door een batt.lg Bat. Inf. gaan Zuid om Pangadëgan richting G, Ringgit Soe medang." 8. Brig. Comdt O.P. aan Comdt. N. Colonne; van Pangadëgan ten 10 u. 30 v.m. „Bat. heeft Tjalintjing Oostelijk van den Pangadëgan bereikt en zet aanval op Gr. Ringgit voort. Ruk met achterlating kleine dekking voor houwitsers met uw korps op van Tjisalak naar grooten weg Paseh Soemedang en ondersteun aanval 3e Bat. op Soemedang. Houwitser-vuur op Palasari tot groote snelheid opvoeren". 9. Brig. Comdt. O.P. aan Comdt. N.-colonne; van Pangadëgan ten 12 u. 's m. „Referte bevel van 10 u. 30 v. m. Ruk onverwijld op ter ondersteuning Z.-colonne, die aanval doet op G-. Ringgit, van Tjisalak naar grooten weg Paseh- Soemedang. Laat tot steun vuursnelheid houwitsers maxi mum opvoeren."

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 253