232 10. Cav. patr. W.P. Zuid v. Tji Peles ten 8 u. v. m. „Een post uitgezet N. van Tjikoneng aan de Tji Peles. Kan overgangen bij Ganeas niet meer bezetten. Bij Tegal Pandjang staat 1 sectie Inf. vijand. Ik houd met vuur tegen." 11. Veldwacht No. 1. W.P. Pangadëgan aan Br. Comdt. W.P. ten 7 u. 45 m. v. m. „Vijand in aantocht 2000 M. N. Pangadëgan. Cav. patr. 8 man en 2 comp. Inf. zichtbaar." 12. Van peilpatr. Rantja Poeroet aan Fort ten 8 u. 10 v.m. „Een bat. vijand stelling ingenomen in Kg. Tjikoneng." 13. Brig. Comdt. O. van Tjikoneng ten 7 u. 40 v. m. aan Comdt. voorhoede Mar-Comp. „Een comp. Inf. marcheert van hier Zuid naar Solambitan en vervolgens N. W. naar top Pangadëgan. Ruk zelf van Tjinoengkoe op naar dien top ter handreiking aan die comp." 14. Van peilpatr. Rantja Poeroet aan Fort, ten 8 u. 50 v. m. „Bezetting Pangadëgan teruggetrokken. Vijand. Inf. Panga dëgan bezet." 15. Van 4e Comp. Mar.-Bat. (voorhoede) aan Brig. Comdt. O.P.; van Pangadëgan ten 8 u. 45 v. m. „Pangadëgan onbezet gevonden, is thans bezet door IJ comp. Mar.-Bat. De heuvel ten W. van ons bij Tendjongnagara is bezet door vijand J Comp. Mar.-Bat. verkent in die richting." 16. Van Comdt. Art. O.P. Pangadëgan aan Br. Comdt. O.P. ten 8 u. 36 v. m. „Stelling op hoogte Pangadëgan tegen fort op Palasari en Art. op Soeseroe. Afstand 4000 M., gedragen in stelling, richting indirekt. Pionier-afdeeling vooruit. Stelling verande ring voorwaarts mogelijk. Ik blijf waarnemen. Plaats ge- vechtstrein 1. a. batterijstelling." 17. Comdt. Art. Ringgit W.P. aan Comdt. Fort ten 10 u. v.m. „Vijand. Art. opgesteld N. hoogtepunt 610 Pangadëgan. Art. Ringgit daarop ingeschoten, verzoekt steun fort."

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 254