Het brengt den nacht ter plaatse door. Eene zelfstandige verkennende cavalerieafdeeling ter sterkte van die van het eigen Hoofdkwartier de opdracht heeft ontvangen brengt denzelfden nacht door te Tjonggeang. Omtrent den vijand zijn nevengaande meldingen bij den Detachements-Comdt. ingekomen Opdracht. De te Kadipaten aanwezige Cavalerie aantrekken en den vijand uit Paseh en omgeving verdrijven. Aan te geven door Chef Staf van het Detachement der Oostpartij D- De volgende gegevens werden door dien Chef v/d Staf voor den „Bijzonderen Oorlogstoestand" op den 28en Juni bij de Oostpartij verstrekt: Een zelfstandig verkennende cavalerieafdeeling ter sterkte van 1 Eskadron, die van het hoofdkwartier de opdracht heeft ontvangen in de richting Paseh-Soemedang-Bandoeng te ver kennen, brengt denzelfden nacht door te Tjonggeang. De voeling met den vijand is verloren gegaan. Volgens bericht van een officierspatrouille is Paseh dooi den vijand bezet. Maatregelen Comdt. Oostpartij. X. Ie Brigade Kadipaten, 27 6 07. No. 1. 6 u n. m. Legeringsbevel. 1. De vereenigde zelfstandig ageerende Eskadrons zijn he den bij hun opmarsch van Cheribon over Tjiwaringin in Wes telijke richting bij de brug over den Tji Manoek Westelijk van Tomo Zuid en bij de waadbare plaats over diezelfde rivier on middellijk Noord van hare samenvloeiing met den Tji Loetoeng gestuit op de afgezeten Cavalerie der Westpartij en hebben deze na ernstigen tegenstand in Westelijke richting verdreven. 1) Dit geschiedde in verband met de bewegingen en opstelling van de eskadrons bij onmiddellijk voorafgegane cavaleriemanoeuvree.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 25