De voeling is na dit gevecht verloren gegaan. Het le Eskadron wordt bij de brigade aangetrokken. Het 2de Eskadron legert te Tjonggeang. 2. De thans vereenigde brigade bestaat uit: Het 9de Bat. Inf. Marechaussée Bat. 3de Bat. Inf. 1ste Eskadron. de 4de Bergbatterij. 1 Sectie Genietroepen. 1 Geneeskundige sectie. en bijbehoorende treinen, en legert van 27 op 28 Juni langs den grooten weg Kadipaten- Tomo in de door mij aangewezen bivaks. 3. Het 9de Bat. Inf. te Tomo betrekt de voorposten, schuift 3 sectiën 600 M. west van de brug bij Tomo vooruit en detacheert 1 sectie oost van de waadbare plaats bij Pesantren. Bij elk gedetacheerd gedeelte van het 9e Bat. Inf. 1 wielrijder. Nadat de Inf. de aangewezen voorpostenstelling heeft be trokken, keert de thans nog vooruitgeschoven Cavalerie in haar bivak terug 1). 4. Door de Genie wordt de vernielde brug bij Tomo geschikt gemaakt voar Berg art. 3). 5. Hoofdverbandplaats te Kadipaten. 6. De verpleging geschiedt uit den bagagetrein, die heden voor 2 dagen uit den verplegingstrein wordt aangevuld. 7. Bij alarm treden de troepen nabij hunne bivaks aan, (weg vrij laten). 8. Ik bevind mij in het logement te Kadipaten. 9. Het woord is „Banzai". De Brigade Comdt. Schriftelijk aan Cavalerie te Tjongeang. Mondeling aan Inf., Art. en Cav. te Kadipaten. 1) Te Kadipaten. Stond in verband met de voorafgegane cavaleriemanoeuvres. 2) Was gedurende de voorafgegane cavaleriemanoeuvres door de W. Cav. vernield.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 26