254 bij uitstek geschikt terrein nabij de Chassé-kazerne te Breda, gedurende drie achtereenvolgende dagen de jaarlijksche mili taire sportwedstrijden plaats en vereenigden zich aldaar uit nagenoeg alle garnizoenen detachementen om naar prijzen medailles en kunstvoorwerpen te dingen. Deze wedstrijden bestonden uit I Voetbalwedstrijden. II Vuistbal wedstrijden. III Korfbalwedstrijden. IV Slingerbalwedstrijden. V Kaatswedstrijden. VI Zeskamp. VII Wedstrijden te paard voor de bereden wapens. Voor hen, die onbekend zijn met de regels dezer verschil lende spelen, verwijzen we naar het „Voorschrift gymnastische oefeningen" voor het Nederlandsche leger, overigens zal men bij iederen degelijken boekhandelaar wel boekjes kunnen bestellen, die daarover handelen. J) De zeskamp bestond uit: et. Polsstokspringen. b. Wedloop over 100 M. c. Staafwerpen. d. Vrije oefeningen. e. Paardoefeningen. Barrenoefeningen. In al deze wedstrijden werd per korps uitgekomen, terwijl in de nummers VI en VII ook individueel naar prijzen kon gedongen worden. Aangaande de wedstrijden voor de bereden wapens willen wij wat nader in bijzonderheden treden, daar deze naast de voetbalspelen de zeer levendige belangstelling van het publiek tot zich trokken. 1) De officiëele spelregels voor het korfbalspel zijn voor den prijs van 11 et. ver krijgbaar bij den boekhandelaar H. W. Mooij, Blauwburgwal 17 Amsterdam. Eene „Handleiding bij de beoefening van het Kaatsspel" door W. Westra, is verkrijgbaar tegen den prijs van 30 ct. bij T. Telenga, uitgever te Franeker.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 276