256 Hij overschrijding van de lijn H K werden eenige alarmscho- ten gelost, waarop de patrouille de sabel trok om bij het springen over E de koppen te treffen, wat ook bij F en G moest geschieden. De poppen bij K opgesteld moesten worden omvergereden of met den sabel getroffen worden. De korpswedstrijd voor de bereden artillerie bestond even eens uit a. een afstandsrit. b. behendigheidsrijden met aangespannen voertuigen. Zelf in de gelegenheid geweest zijnde het tweede nummer bij te wonen, kunnen wij niet anders dan hulde brengen aan de deelnemers, die met de grootste nauwkeurigheid de verschil lende aangespannen stukken geschut, de vele nauwe doorgangen wisten te doen passeeren. Om den lezers hiervan een idee te geven, willen we hier aan de volgende beschrijving toevoegen (zie plaat 6). De stukken, in bivakvorm opgesteld, werden op het signaal „alarm" eerst geheel opgetuigd en aangespannen, waarna zij werden nagezien. Vervolgens begaven zij zich bij opvolging naar het beginpunt B, aangeduid door twee vlaggen. In stap voorwaarts gaande, werd, bij C gekomen, vóór het- hek halt gehouden en kort rechtsom gemaakt, daarna aangedraafd. Deze gang werd onderhouden, tot het stuk bij F was gekomen. Bij F werd ondersteld, dat de St. Ct. den spoorwegovergang waarvan de boomen reeds gesloten waren, nog vóór de aankomst van den trein wilde overtrekken. De kanonniers gingen afzitten en openden de boomen, waardoor het stuk verder kon gaan. Aan de overzijde van den overgang werd halt gehouden om de kanonniers op te nemen, die de boomen weder moesten sluiten, waarna in draf verder gereden werd. Voor dit overtrekken werd J minuut tijd gegeven, was het stuk dan met de monding de boomen niet voorbij, dan veronderstelde men, dat 't was aangereden. Het stuk reed vervolgens langs den boom bij H, door het hek bij I en kwam zoodoende bij M, waar het tegen het afsluithek stuitte en op den 4|- M. breeden weg keert moest maken. Na het keertmaken werd weder aangedraafd, bij N de 8 gereden om als laatste hindernis de smalle brug bij O over te trekken. Over de brug gekomen werd de galop

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 278