257 aangenomen, in welken gang door het hek bij P werd gereden. Voorbij P moest de gang geleidelijk verkort worden om ten slotte halt te houden. Volledigheidshalve deelen we nog mede, dat het terrein tot verhooging van het feestelijk aanzien, versierd was met allerlei vlaggen, terwijl de muziek van een infanterie- en artillerie-regi ment gedurende de wedstrijden hare vroolijke wijsjes over het veld lieten hooren. Voorts waren aanwezig een ververschingstent van den volksbond tegen drankmisbruik en een kiosk tot het verkrijgen van alcoholvrije dranken. Niet onvermeld mogen blijven de 2000 postduiven, die in den middag van den 3en dag opgelaten werden, waaraan verschei dene burgervereenigingen uit Breda en omstreken deelnamen. Vele blijken van sympathie in deze sportspelen gaven niet alleen H. M. de Koningin en de Prins der Nederlanden, doch ook ver scheidene opper-,hoofd- en subalterne officieren door het beschik baar stellen van kunstvoorwerpen en medailles in zilver en brons. Ook het buitenland toonde belangstelling in deze fees ten, wat o.a. bleek uit de aanwezigheid van eenige Belgische officieren en onderofficieren, terwijl op den tweeden dag zelfs een eere-voetbalwedstrijd plaats had tusschen eene Belgische en Nederlandsche onderofficiers-voetbalclub. Ter bestrijding van de vele onkosten stonden verschillende Departementen subsidies toe tot een gezamenlijk bedrag van f 900, terwijl voor een ander deel hierin voorzien werd door het heffen van entréegelden. In de reis- en verblijfkosten der verschillende deelnemers werd, voor zoover deze van elders kwamen, na volgender wijze voorzien 1): a. De onderofficieren en minderen worden voor de heen- en terugreis gerekend te zijn in dienst reizende militairen. De hoogste of oudste in rang zijnde gegradueerde van elk detachement wordt belast met het bevel over het detachement. b. Het personeel der detachementen en de paarden worden 1) Zie Recueil Militair 12e aflevering.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 279