296 het werk gaan. Naarmate er plaatsen openvallen, worden Capitulanten opgeroepen voor de proef. In het o-eheel zijn er 25.000 Capitulanten. Rekent men nu, zooals in Rusland" dat er na bet 10e Capitulatiejaar, eerstovergang plaats heeft in een burgerlijke betrekking, dan zijn er dus 2500 plaatsen jaarlijks benoodigd. Nu zyn er evenwel pas 11.520 plaatsen in het geheel, waarop te rekenen Valt M. W. 160 f 07. Bulgarije. Tijdschriften door den Gen. Staf uitgegeven. Zooals bekend, gaf de Buig. Gen. Staf tot nu toe drie militaire tijd schriften uit. le. Militaire mededeelingen („Wojenen Iswestja een officieel blad, dat drie maals 's weeks uitkomt en bevelen, aanschrijvingen, zoo mede gewichtige gebeurtenissen op militair gebied in het binnen- en buitenland opneemt 2e. Het militaire Journaal („Wojenen Jurnal"), een wetenschappelijk maandblad voor officieren. 3e. Het soldatenhandboek („Woinischka Sbirka"), een kwartaalblad voor onderofficieren en manschappen. Het pleit voor de belangstelling in wetenschappelijke onderwerpen in Bul", officierskringen, dat door den Generalen Staf nu nog een vierde vakblad zal'worden uitgegeven onder den titel: „Overzicht van de buitenlandsche Militaire Literatuur". In eene ministerieële beschikking van April 1907 wordt het doel van dit tijdschrift nader uiteengezet, nam. om de officieren geregeld op de hoogte te houden van gewichtige onderwerpen in buitenlandsche militaire vak bladen behandeld, in het bijzonder van die, welke betrekking hebben op de opleidin" en oefening der troepen, en van de belangrijke nieuwigheden in vreemde" legers en hen verder in de gelegenheid te stellen zich met de organisatie, dislocatie, bewapening oefening, krijgstucht enz. in de naburige rijken volkomen vertrouwd te maken. Het nieuwe tijdschrift zal onder hooger toezicht van den Chet van den Gen. Staf, ongeveer 12 maal 'sjaar verschijnen en geleid worden door de chefs van de bureau's Operatiën en Mobilisatie. Als medewerkers worden officieren gekozen, die vreemde talen goed beheerschen. w_ 16411907. Engeland. Eischen voor den hoogeren rang. Het Ministerie van Oorlog heeft bepaald, dat zij, die niet geslaagd zijn in hun examen voor le Luitenant of Kapitein en niet binnen de 18 maanden door een herexamen bewezen hebben, het ontbrekende te hebben aangevuld, hun ontsla" moeten nemen. Daarover lucht een schrijver in de United Service Gazette zijn ongenoegen: „Het moge waar zijn, dat het Ministerie

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 318