16 Voor de artillerie worden stellingen ingericht op den Ringgit. De stelling wordt verdeeld in 2 vakken a. Oostelijk vak; commandant: de comdt. van het 4e Bat. Inf.; van Bosok over Tjalintjing Tandjolaga Oostrand Kebontjaoe. b. Noordelijk vak; commandant: de comdt. van het 3de Bat. Inf.; van Kebontjaoe (Z. oever Peles) tot fort Palasari. 3. De inrichting der stelling geschiedt onder dekking van: a. een naar kampong Tjimarga (zie plaat 2) vooruitgeschoven detachement, sterk: 3de comp. 4e Bat. Inf. 1 afdeeling van 4 mitrailleurs. 2 wielrijders-ordonnansen. Het detachement te Tjimarga tracht een oprukkenden vijand op te houden zonder zich aan afsnijding van den terugtocht naar Soemedang bloot te stellen. Het neemt stelling Oost van genoemde kampong. b. de le comp. 4e Bat. Inf., die eene stelling inneemt bij Tjilengkrang en veldwachten uitschuift naar den Pangadëgan, Bodjong djati (aan hoofdweg) en Kandang. c. de fortbezetting, die behalve patrouilles en posten in het voorterrein, twee veldwachten plaatst nabij Parigi en Nanggewer. 4. De Cavalerie verkent in de richting van Kadipaten, neemt den weg Z. van de Peles waar en trekt voor overmacht terug op stelling detachement nabij Tjimarga, dekt met het gros diens linker- en met een patrouille diens rechtervleugel. [De groote versperring onmiddellijk Oost van Paseh is opgeruimd DJ. 5. Aan de werkzaamheden nemen deel a. in het N. vak: het 3e Bat. Inf. b. in het O. vak: het 4e Bat. Inf. c. de genietroepen verrichten met behulp der bevolking de opruimingen, het aanleggen der colonnewegen naar den Ringgit en den Ran tja Maja, het aanbrengen van maskes aan den weg van Soemedang over Tandjolaga naar Bosok, en laten de brug gen Oost van Tjimarga tot aan Paseh springen. cl de telefoonbrigade zorgt voor verbindingen van het Bri gade-stafkwartier met Tandjong Sari en het fort en van het 1) Deze versperring was xerondenteld aangebracht te zjjn gedurende de voorafgegane cavaleriemanoeuvres.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 34