18 Verloop der oefening1. Ingevolge het Brigadebevel No. 1 van den Comdt. der West partij, (W. P.), bezette in den morgen van den 28en Juni, de Comdt. van het vooruitgeschoven detachement te Tjimarga, de hem aangewezen stelling als volgt (Zie plaat 2 en oleaat 1): de 4 mitrailleurs bij het signaal te Tjibeureum, 1I2 brigade Maréchaussee op den rechtervleugel bij Tjibeureum tot dekking der mitrailleurs. IJ brigade tot bezetting van het kerkhof (boschje) ten N. daarvan t/m. den hoofdweg. 2 brigades langs de helling ten N. van den hoofdweg, Z. en N. van kampong Tji Haoer. 1 brigade in reserve ten N. van den hoofdweg bij kam pong Tjimarga en 3 brigades vooruit als veldwacht, achter de brug bij Paseh met posten zooals op oleaat 1 aangegeven. Deze veldwacht had in opdracht om, bij een sterk opdringen van den vijand achterwaarts terug te wijken door het terrein in de richting van kg. Tjitaroej en den meer genoemden kam te bezetten. De Comdt. van het detachement te Tjimarga bevond zich ter hoogte van het kerkhof (boschje) aan den grooten weg, al waar eveneens een telefoon was opgesteld in verbinding met het Brig, stafkwartier te Soemedang. Het eskadron Cav. verkende volgens opdracht voorwaarts in de richting van Kadipaten. Het detachement der Oostpartij (O. P.) marcheerde den 28en Juni af, zooals aangegeven in het Brig, bevel No. 2 (zie plaat 1 en 2). Het 2de Eskn. Cav., dat te Tjonggeang legerde, en in opdracht had in de richting van Paseh, Soemedang en Bandoeng te ver kennen, trok in den vroegen morgen noordwaarts om den Tam- poemas en kwam ten 9 u. 15 m. v.m. bij Tjimalaka, in den rug der stelling van de W. P. bij Tjimarga (Zie plaat 1). De Cav. der W. P. was met 3 pelotons langs den nieuwen en met 1 peloton langs den ouden postweg in O. richting voor uitgegaan. Bij paal 39 ouden weg gekomen, vernam de Comdt. van dit peloton (zie bijl. I.) de omtrekking van de vijand. Cav.,

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 36