21 de overigen mogelijk te maken. Er ontspon zich een handge meen tusschen beide ruiterafdeelingen. waarbij de W. P. naar omlaag, O, P. naar omhoog aanviel. Het resultaat van dit gevecht was echter, dat ofschoon de Cavalerie O. P. eenig oponthoud ondervond bij het verzamelen en ordenen harer ruiters, zij toch verder het veld vrij had, daar de Cav. W. P. op eene enkele patrouille na buiten gevecht was gesteld (bijl. I, 10). De uitelkaar geslagen Cav. der W. P. week uit naar den anderen postweg (bijl. I, 11), terwijl de Cav. O. P. hare verken ning in W.-richting voortzette, totdat zij ten 1 u. n.m. bij kg. Babakan Boewah (W. paal 36) infanterievuur ontving uit den Oostrand van Paseh (bijl. I, 12); ook de Inf. der voorhoede kreeg, zoodra zij zich op den weg vertoonde, ter hoogte van Tjilenaksa en Tjikondang (zie plaat 2) vuur uit den Oostrand van Paseh. Toen nu ongeveer tegelijkertijd van het zelfstandige 2de Esk. Cav. dat van Tjimalaka in Z.-richting over Gelemboeng, Tjioejah en Djamboe naar Haoer Koening (ten Z. van Paseh) gereden was, het bericht (bijl. I, 13) inkwam, dat Paseh door Inf. bezet was, hield de hoofd-colonne, welke intusschen geko men was bij kg. Tjikekek op den nieuwen postweg, halt. Uit de ingekomen berichten en afgaande op de schetskaart, bij den gevangen genomen korporaal gevonden 0, vermeenende, dat de Westpartij eene verdedigende stelling in den Oostrand van Paseh bezet had, besloot nu de Brig. Comdt. den vijand daaruit te verdrijven en gaf hij van uit den zadel het volgende gevechtsbevel uit: Gevechtsbevel. 1 u. 15 n.m. Yijand heeft Paseh bezet in eene stelling O.-en Z.-rand Paseh- Legok. De vijand wordt aangegrepen. Voorhoede verband houdt op. 2e Comp. van het 9de Bat. (kaptin front den vijand bezighouden, terwijl het Maréchaussée Bat. den vijand in den rechterflank zal aanvallen, gaande langs Kapareh- Paseh Zuid- Tjalantjang, richting Legok. Cav. observeert vijand, rech tervleugel. 1) Hierop was een stelling aangegeven in verband met de voorafgegane Cav. manoeuvres, doch sedert verlaten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 39