24 Bijlage I. Voornaamste berichten van den 28en Juni. 1. Comd4. Pel". Cavie. W. P.van paal 30 ouden postweg, ten 8 u. 50 v. m. „Volgens mededeeling bevolking is van morgen de troep Cav!o., die in Tjonggeang gebivakkeerd heeft, om 5J uur afgemarcheerd Noordelijk om de Tampomas over Tjigalaga. Ik ga naar linkervleugel stelling Paseh." 2. Comd4. stelling Tjimarga W. P.; ten 9 u. 40 v. m. „Volgens bericht pel". Cavie. is vijand1. Eskn. Cavie. gesignaleerd in Tjimalaka. Voeling zal worden opgenomen door Pelns. Comdt. terwijl een Cavie. patre. links achterwaarts stelling richting Lembang wordt geplaatst." 3. Comd4. 2de Esk. Cavie. O. P.; van Tjimalaka. „Om 9 u. 15 bij Tjimalaka den grooten weg geobserveerd. Slechts eenig treinmateriaal en officiershandpaarden aanwezig. Verkenning voort gezet ten Z. van den grooten weg. Bij Tjibeureum zwakke Cavie. patre. op den grooten weg. Overigens geen troepenbewegingen van Soemedang naar Paseh. Zet verkenning voort richting Paseh, Tjitjekek, Sedaredja en blijf ten Z. van den grooten weg." 1). 4. Comd4. stelling Tjimarga W. P.; ten 11 u. 5 v. m. „PeR Cavie. uit richting Tjimalaka bericht, dat vijandi. Esk. CavK paardepad ingegaan, dat van Tjimalaka in Z. richting voert. Cavie. patre- van 4 man tracht voeling te krijgen. Pelns. Comd4. Cavie. met 10 ruiters terug, wordt door mij opgedragen naar Tjirajap te gaan om rechter vleugel te dekken." 5. Comd4. Cavie. W. P.; nieuwe postweg, van: 400 H. voorbij paal 40 ten 9 u. 25 v. m. „Eerste aanraking vijand. PeR vijandi. Cavie. teruggedreven, dat door scheidsrechter buiten gevecht is gesteld. Pel", daarachter teruggetrokken, Ik blijf hier voorloopig." 1) Dit bericht werd door den Comdt. van het 2de Esk. Cavie. eerst verzonden, nadat hij weder met zijn eskadron om het Z. van de stelling der tegenpartij in O. richting was teruggegaan tot kg. Haoer Koening, en bereikte den Brig. Comdt. O. ten 1 u. n. m.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 42