408 3. Weegschalen voor de menages. Waar het gebruik van yeerbalansen in de vivresmagazijnen en bij fourageeringen verboden is zou het daar niet mogelijk zijn, dat vooral kleine menages uit de kleedingmagazijnen model voorgeschreven balansenen bascules in bruikleen ontvingen, zooals dit nu reeds het geval is met de verschillende artikelen vermeld in punt I der laatste menage-circulaire De kosten aan het aanschaffen van weegschaal en bascule verbonden zijn zoo groot, dat deze beslist invloed op het te verstrekken voedsel moeten uitoefenen, vooral bij menages met een gering aantal deelnemers. Yeerbalansen zijn inderdaad verboden, nl. bij de laatste menage-cir culaire. Yoor het gebruik bij fourageeringen moet door den aannemer voor een bascule worden zorg gedragen. Er is geen bezwaar tegen om dit ook van den leverancier van kleine vivres te eischen. In de magazijnen der Mil. Adm. zijn geen bascules voorradig en van andere departementen kunnen ze ook niet worden overgenomen Waarom intusschen geen gebruik gemaakt van de in elk kampement aanwezige bascule van 50 K.G. 4. Rechtstoestand. Kunnen officieren lid worden van den „Bond tot verkrijgen van rechtstoestand voor ambtenaren in Ned. Indischen dienst" B. Namens het bestuur van dien Bond kunnen wij mededeelen, dat inge volge art. 1 der Statuten (zie No. 1 en 2 van het orgaan „De Ambtenaar") onder ambtenaren worden verstaan, alle personen door eenig openbaar gezag aangesteld. Officieren kunnen dus lid worden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 430