25 6. Comd1. Voorhoede Cavie. O. P.; van: Oost paal 40 nieuwen weg naar Paseh, ten 9 u. 35 v. m. Spits stuitte op 3 pelns. Cavie. De spits werd gevangen genomen, echter wist één cavalerist te ontsnappen, die mij het bericht bracht. Trok met gros voorhoede-pel", terug naar plaats van verzending. De hoogterand ten W. van mijn standplaats is bezet door afgezeten Cavie; sterkte moeilijk vast te stellen, doordat geen vuur werd ontvangen 1). Volgens scheidsrechter kan Cavie. niet rechtstreeks oprukken langs weg. Wacht op oprukken sectie Infie. Bij gevangen genomen korporaal werd eene schets gevonden van de stelling van Soemedang, die den bevelhebber kan worden aangeboden." 7. Comd'. Cavio. W. P.; van: Paal 38 nieuwen weg, ten 10 u. 47 v. m. Om 10 u. 20 eerste vijand1. Infle. gezien tusschen paal 40 en 41, welke ik door vuur heb opgehouden. Sterkte kan nog niet uitgevorscht worden. Bezet thans stelling op plaats v. verz. om colonne op nieuw tegen te houden en sterkte uit te vorschen." 8. Comdt. voorhoede cavle. O. P.; ten 11 u 40 v.m. „Hoogterand W. van kg. Sedaradja bezet door afgezeten ruiters. Sterkte 2 pelotons; vermoed, dat een geheel eskadron de aangegeven stelling bezet houdt. Wacht oprukken eigen Infie. af om verliezen te vermijden. Heb voorhoede-pel", laten afzitten tot verkenning sterkte te genpartij, doch kom weder gedekt te paard in afwachting v/d. steun eigen Infie." 9i Comdt. cavie. W. P.; van paal 38 ten 11 u 55 n.m. „4 compie". Infie gezien, tegengehouden door karabijnvuur, marchee- rend langs grooten weg." 10. Comdt. Pel" Voortroep Infie. O. P.; ten 12 u. 30 v.m: „Cavie. op 3 pas snelvuur afgegeven, is doorgereden, waarschijnlijk minstens helft buiten gevecht, is langs grooten weg gevlucht. Scheidsrechter beslissing: „Voorhoede-Cav1®. vijand geheel verslagen." 11. Comdt. Cavie. W. P.; ten 12 u 45 n.m. „Ik bevind mij thans op ouden postweg nabij paal 37. In kg. Paroe- masan patr". achtergelaten om mogelijke omtrekking langs die zijde te melden. Twee secties Infie. marcheeren over Paser Ringgit Zuid. Ik begeef mij naar linkervleugel stelling." 1) Dit kou niet, doorda de Cav. niet van lo9se patronen voorzien was.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 43