Een Cavalerist over Cavalerie» Vervolg van bladz. 335). Tactische ophelderingsdienst. Onze tactisch opheldeiende cavalerie zal zich in hoofdzaak van verkenningsdetachementen moeten bedienen m. a. w. de eigenlijke verkenning moet hier opgedragen worden aan meer dere kleine, door het gros van het detachement op korten af stand 5—10 kilometer) gesteunde patrouilles. Dwingt ons eerstens het feit hiertoe, dat de beste krachten voor officierspatrouilles reeds ten behoeve van den strategischen dienst uit de eskadrons zijn getrokken, te meer bestaat er toe aanleiding omdat voor deze in meer beperkten kring arbeiden de opheldering het verkenningsdetachement typisch op zijn plaats is. Is voor de groote afstanden der strategische opheldering het uitgezochte paarden materiaal der officierspatrouilles noodig, hier worden aan het physiek van mensch en paard minder hooge eischen gesteld en kunnen ook met de geringere beweeglijk heid en ausdauer der troepeneenheden goede resultaten bereikt worden. Is in den strategischen dienst een effectief steunen der op zeer grooten afstand divergeerend uitgaande patrouilles alleen denkbaar, wanneer elke patrouille door een eigen haar onder geschikte afdeeling wordt gevolgd, hier waar de patrouilles op zooveel korteren afstand uitzwermen kan de commandant van het detachement zelf de leiding der verkenning in handen houden, en naar aanleiding der bij hem inkomende berichten daar optreden, waar hem steun het meest noodig voorkomt ter bereiking van zijn doel. Hier wisselen de omstandigheden sneller, dringt de tijd nog

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 441