422 bij het gros der tactisch ophelderende cavalerie; alle bevelen gaan van hem uit, alle meldingen komen bij hem in 1). Zijne standplaats 2) moet telegrafisch met het hoofdkwartier verbonden zijn. Hij beschikt over de aanwending der krachten van het gros ten bate der verkenningen. Hier zijn wij genaderd tot het zwakke punt onzer opheldering. 3 a 4 verkenningsdetachementen eischen IJ a eskadron 3) d. i. ongeveer onze geheele voor dezen dienst beschikbare ruiterij. Maar is dan hier niet eene divisie maréchaussee (wielrijder compagnie?) op haar plaats, zal men vragen. Zeker, in de behoefte aan steun zal die veelal kunnen voorzien, maar kunnen uit haar ook de verkenningsdetachementen worden omgewisseld? Gesteund door eene dergelijke afdeeling kan onze cavalerie in staat geacht worden momentoneel in de behoefte aan op heldering van het veldleger te kunnen voorzien; zij Mn dien dienst echter niet volhoudenomdat zij de krachten mist om de uitgeputte afdeelingen harer voorste linie door versche te ver vangen. De kennis van dit feit moet noodzakelijk den cavalerie commandantdie zijn taak ernstig onder de oogen ziet druk ken; zij zal oorzaak zijn van een zucht tot sparen der krachten van man en paard, die niet in overeenstemming is met de eischen van den toestand, met de énergie, waarmede elke opheldering noodzakelijk meet verricht worden, wil men op haar kunnen rekenen. En daarom betreuren wij het zoo, dat van de lijfwachten dragonders geen half veldeskadron werd gemaakt; dat had toch zonder groote kosten kunnen geschieden. Ten slotte blijft ons nu nog de taak na te gaan der cavalerie, welke de colonnecommandant in onmiddellijke samenwerking met zijne infanterie aanwendt voor de rechtstreeksche beveiliging zijner troepenmacht. 1) Detachementen, wier standplaats zoodan:g gelegen is, dat melding via den cavalerie, commandant groot tijdverlies zoude vei oorzaken, melden steeds in duplo, t. w. eene expeditie rechtstreeks aan den troepencommandant, de tweede aan den cavaleiiecommandant. 2) Wjj denken 009 het veldleger In eene voorbereide stelling. 3) Reeds verzwakt door de afscheiding der officiers-patrouilles voor den strategischen ^iens

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 444