425 op belangrijke toegangswegen staande patrouilles kunnen worden geplaatst. Het aanwenden van cav.-veldwachten op de vleugels van uitgebreide voorpostenstellingen mag o. i. slechts bij hooge nood zakelijkheid geschieden. Zoodra de morgen aanbreekt, patrouilleert zoo noodig de geheele veiligheidscavalerie weder voor de voorposten uit. Op gevaar af van vervelend te worden moet ik weder ver zekeren, dat ook de even geschetste werkkring der ruiterij, toegevoegd aan de veiligheidstroepen, typisch cavalerie-werkis. Wie met mij het genoegen heeft gehad dezen dienst in onze terreinen voor infanteriecolonnes te verrichten, zal mij moeten toegeven dat ook hier de geoefendheid van den ruiter, de gewil ligheid over hindernissen, dus de goede africhting van het paard, den toetssteen voor bruikbaarheid vormen. Ook hier zijn in de onvermijdelijke patrouillegevechten meerendeels de sabels aan het woord Wordt meer kracht vereischtdan deze kunnen leveren, dan doet deze cavalerie veelal beter de hulp der achtervolgende infan terie te vragen, dan zich zeifin vuurgevechten te immobiliseeren. Ook zij—in vuurgevecht gewikkeldhoudt op eene veilig- heidsafdeeling te zijn, en dit zoude de op haar rekenende infan teriecolonne noodlottig kunnen worden. Voor de vervulling van dezen dienst bij het veldleger trok ik één veldeskadron uit. Keeds werd mij verzekerd, dat men dit te weinig achtte Die „men" vergete toch niet, dat wij hier niet met den I V. te doen hebben, die uit elke richting overwachts komt opduiken dat wij hier eene tact. ophelderende ruiterij vooruit hebben, die ons intijds de bedreigde zijde (zijden) doet kennen. Van daar dreigt het gevaar, daarheen gebruike men de hoofdmacht zijner veiligheidscavalerie. Bovendien beschikt eene infanteriecolonne naar de flanken onmiddellijk over eene groote vuurkracht, behoeft zij dus het optreden van kleinere vijandelijke afdeelingen niet te vreezen. Artillerie kan in de colonne hare eigene flanken beveiligen door het uitzenden van enkele beredenen. Wel maken onze weinig overzichtelijke terreinen meer veilig-

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 447