455 Daarna kunnen in het sehietboekje vermeld worden: de schietklassen en oefeningen met overgangsvoorwaarden, het prijsschieten een aanteekening der geschoten oefeningen het oorspronkelijk schijf beeld, verkregen met dat geweer bij het laatste inschieten, derhalve na het aanbrengen der correcties (Dit schijfbeeld telkens te hernieuwen, wanneer het geweer op nieuw ingeschoten wordt. De man zelf, benevens degene, die de oefening leidt, kan dan steeds nagaan, welk mikpunt geno men moet worden) opgaven en nuttige wenken omtrent het geweer en het schie ten hieronder o.a. te vermelden enkele afmetingen van geweer en patroon hoofd- en onderdeelen der wapening toebehooren volgorde bij het uiteennemen en in elkander zetten van het ge weer reiniging en onderhoud der wapening; het schatten van afstanden op het oog; het hieromtrent ver melde van 120 van het Schietvoorschrift der Infanterie blz. 76; de schietregels van het iudividueele schot, 50 van dat Voor schrift de richtfouten, 15 Aanhangsel de schietfouten, 16 Aanhangsel invloed van wind, 17 Aanhangsel; het mikpunt bij beweegbare doelen, 18 Aanhangsel; eenige mededeelingen omtrent de indringing van den kogel; wenken als b.v. Poetsen, zelfs met veel voorzorg, neemt meer af dan schieten". „Nooit ingevreten roest wegpoetsen, maar dood maken, door wrijven met olie". „De loop moet ten allen tijde goed gevet zijn". „De loop moet voor het invetten, inwendig grondig gedroogd zijn". „Na het schieten, als de loop nog warm is, deze op het schietterrein onmiddellijk overvloedig invetten". „Een geweer met te vaste bajonet, schiet bij voortgezet vuur, steeds lager" enz., enz. En ten slotte:

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 477