Infanteriebelangen Wie aan de hand van hetgeen in verschillende geschriften werd gepubliceerd omtrent de in den jongsten oorlog opgedane ervaringen, tracht onze infanterie volgens moderne begrippen voor hare taak te bekwamen, moet alras tot het besluit komen, dat dit met de tegenwoordige uitrusting slechts zeer onvolko men kan geschieden. De ervaring toch leert, dat bijzondere zorg moet worden besteed aan oefeningen in gebruikmaking van het terrein ter vermindering van verliezen, in het afstandschatten en in het seinen en juist op dit gebied laat onze uitrusting ons, zooals ik hieronder hoop aan te toonen, in den steek. Een der eerste vereischten ter vermindering van eigen ver liezen is de doelen, welke den vijand geboden moeten worden zoo ongunstig mogelijk te maken, waartoe zeer zeker in hooge mate wordt bijgedragen door de kleur der uniformen zooveel mogelijk in overeenstemming te brengen met het terrein. Daar intusschen hierop reeds meermalen de aandacht werd gevestigd, kan hier worden volstaan met er nog eens met klem op te wijzen, dat de tegenwoordige kleur onzer uniformen zeer zeker niet de meest gewenschte is, zooals o. a. moge blijken uit het feit, dat de Japanners zich al spoedig genoodzaakt zagen over hunne donkere uniformen grauw-kakhikleurige mantels aan te doen (Zie 10e Beiheft Mil. Wochenblatt 1907 pag. 396). Yerder zij er op gewezen, hoe de torenhooge helmhoeden, met glinsterende sluitdoppen een ramp zijn voor dengene, die zich in het terrein onzichtbaar moet maken, en dat zij door den onhandigen vorm het vuren in liggende houding in hooge mate bemoeilijken. Een ieder zij aanbevolen zich eens uit het voorterrein te overtuigen van het verschil in zichtbaarheid van

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 479