488 administratie van het korps voorzien, die in dit geval van den directeur de noodige fondsen zal ontvangen of daartoe een beroep zal doen op de eigen fondsen van het korps. De overgave der fondsen en van het materieel van het nieuwe admi nistratief personeel zal op het einde van het laatste kwartaal 1907 plaats hebben. Verplichtingen van den directeur hij de te houden proef. Door den Keizer op voordracht van den minister benoemd, is hij ge steld onder de bevelen van dezen laatste en leidt de toepassing van de nieuwe wijze van administratievoeren. Hij stelt de noodige voorschriften vast en wijzigt ze in overleg met den hoofd-intendant. Hij heeft al het administratief personeel, dal de nieuw gecreëerde be trekkingen vervult, onder zijne bevelen, maakt inspectie's en verricht alle verificatie's, die hij noodig oordeelt. Hij kent binnen de grenzen van de behoeften en der beschikbare fondsen, volgens de verschillende hoofdstukken der begrooting, de buiten gewone schadeloosstellingen enz. toe. Hij keurt alle inkoopen goed of schrijft, naar gelang dit noodig is, nieuwe voor. Hij beschikt als adjunct over een officier van elk wapen infanterie, cavalerie, artillerie en generalen stafover een boekhouder en twee secre tarissen. Een voorloopige betrekking van divisie-intendant wordt ingesteld en al het personeel van het korps, dat nu belast is met de administratieve werkzaamheden in het korps, zullen ten dienste van de proef vervangen worden door personeel van de intendance, de bewapening komt evenwel in beheer bij personeel der artillerie, daartoe aangewezen door den direc teur, in overleg met den chef van de hoofd-directie der Artillerie. De administratie van de ziekeninrichting van het korps berust bij den chef van den geneeskundigen dienst van het korps, die wat de adminis tratieve aangelegenheden betreft, ondergeschikt zal zijn aan den directeur, door tusschenkomst van den divisiearts. De divisie-intendant en het personeelheiast met de administratie van de korpsen. De divisie-intendant is ondergeschikt aan den divisie-commandant, het personeel belast met de administratie van de korpsen aan de korps commandanten. Met betrekking tot de administratieve aangelegenheden zijn zij allen ondergeschikt aan den directeur. Zij voeren volkomen zelfstandig administratie bij de korpsen en dragen ten volle de door de wet bepaalde verantwoordelijkheid in geval van een onnauwkeurig of onrechtmatig beheer. Verhouding van den hoofd-intendant tot den minister van Oorlog. De hoofd-intendant, Chef van den intendancedienst aan het ministerie, handelt in overleg met den directeur ten aanzien van de te geven in- structie's.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 510