512 het rekest) noodig hebben, kan de afschaffing der beoordeelingon een groot nadeel opleveren. We hopen nog op deze zaak terug te komen in het bijzonder op den nauwen samenhang tusschen het stelsel van beoordeeling en de promotie. Signalen voor de Infanterie. In een der Indische bladen troffen wij het volgende bericht aan Wegens het groot incompleet aan tamboer-vrijwilligers en om ook de miliciens in korten tijd voor tamboer te kunnen opleiden, is bij de in fanterie in Nederland een nieuwe Tamboer- en hoornblazersschool sa mengesteld door den sergeant-tamboer GK Kramer, van het 9e regiment infanterie te Leeuwarden ingevoerd, welk voorschrift belangrijk is vereenvoudigd. De dienst-signalen op den hoorn zijn teruggebracht tot 17 en die op de trom tot 11; de signalen bij het gevecht bepalen zich tot niet meer dan 9 uitvoerings-signalen, als: voorwaarts, halt, rechtsomkeert, looppas, enz. Ook de commando's met den tamboer majoorsstok zijn eenvoudiger geworden. In die richting valt, naar men ons opmerkt, bij de infanterie in Indië nog heel wat te verbeterendaar wordt nog lustig den geheelen dag door in de kazernes getoeterd en er zullen maar sporadisch hoornblazers te vinden zijn, die alle signalen (o.a. de 20 benoemingssignalen voor de bataljons) behoorlijk kunnen blazen. Wij kunnen daarbij opmerken, dat bij de He. afd. van het D. v. O. een nieuw signalenvoorschrift in bewerking is, dat er heel wat eenvou diger uit zal zien dan het thans bestaande. De signalen aanzienlijk ver minderd en de bestaande zooveel mogelijk verkort. O m. moeten de 20 benoemingssignalen voor de bataljons vervallen; waar meerdere ba taljons te samen zijn, wil men dan de bataljons aanduiden door een vooraf afgesproken aantal stooten. Ook zal daarin opgenomen worden alles wat betrekking heeft op de samenstelling, het onderhoud, enz. van hoorn, trom, stok, enz. en wat uit het tegenwoordige voorschrift Wapening en Munitie der Infanterie is weggelaten. Aangezien hierop echter Holland's goedkeuring vereischt wordt, zal men vermoedelijk nog geruimen tijd geduld moeten oefenen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 534