BIJVOEGSEL De Nieuwe Inwendige Dienst der Infanterie. Bij A. 0. 1908 no. 11 (welke binnenkort verschijnt) wordt ingevoerd een nieuwe „Inwendige dienst der infanterie." Ten gerieve van de lezers van dit tijdschrift (om tijdroovende ver gelijking te voorkomen) volgen hier de wijzigingen, die in het thans bestaande reglement zijn aangebracht en die aangezien dit vervalt— niet meer per wijzigingsblad worden bekend gemaakt. 'Jfi Het woord „graad" is overal vervangen door „rang." Art. 58. Eene nieuwe vijfde en zevende alinea luiden: Yoor wat betreft de onderofficieren en korporaals worden in bedoeld register alléén ingeschreven die straffen, enz. welke in de strafkamers moeten worden ondergaan. Voor het in schrijven der overige straffen, zie art. 80, 4e alinea. De commandant van de kampementswacht zorgt, dat van dat register géén inzage wordt genomen door onbevoegden. Art. 61. Voorlaatste alinea: het signaal, dat {- uur na de reveille gegeven wordt voor de sergeant-majoors (verslag morgenappèl), is vervallen. Art. 62 en 63. Het ontbijt wordt pas uit de keuken gebracht, nadat de slaapplaatsen zijn opgemaakt. Art; 64. De laatste alinea luidt thans: De adjudant-onderofficier van de week is belast met het toe zicht op een en ander. Art. 65. De tweede alinea luidt thans Voor alle buitenappèls wordt vijf minuten te voren het signaal geeft acht'''' geblazen. Art. 66. Is geheel veranderd en luidt thans: De morgenoefeningen beginnen in den regel op het door den com mandeerenden officier vastgestelde uur. De commandant van de kampementswacht doet op het daarvoor aan gegeven tijdstip het signaal vgeeft achtblazen en vijf minuten daaran het signaal gewapend appèl"

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 545