deel is opgedragen aan het Leger, heeft het zich hiervoor ook te bekwamen. Eerst als het Opperbestuur hiervan afziet kan het Leger zich uitsluitend aan zijn politietaak wijden, maar dan ook met een heel wat eenvoudiger organisatie en lager wetenschappelijk peil volstaan. Zoolang dat niet het geval is, bekwaamt het zich voor beide verplichtingen. Daar is A. O. 1907 No. 70, en terecht, aan tegemoet gekomen, doch heeft zich slechts beperkt tot tactische kundigheden, en de controle op de taak der korpscommandanten, wat betreft: toezicht op de wetenschappelijke studiën der officieren en op de kennis van den inhoud en van den geest der regle menten en voorschriften aan de facultatieve inspectie van een wapenchef overgelaten. Natuurlijk, de Br. C. be hoeft alleen den buitenkant te zienof het inwendige goed is of niet, gaat hem niet aanDaar is de wapenchef weer goed voor Art. 8 I. D. Cn. kost misschien te veel voor Indië, in Nederland is het reizen ook goedkooper, door de kleinere afstanden, maar toch bevelen we het in de overweging van ons Legerbestuur aan. Het bijwonen van die samenkomsten is minstens even nuttig als het deelnemen aan voetbalwedstrijden, waarvoor bij voorbaat wel vergunning en vrijdom van vervoer is verleend. Doch dit is feitelijk een bijzaak. De hoofdzaak: „het houden van besprekingen of oefeningen van tactisclien aard met de ver schillende korps commandanten" missen we geheel. En toch zal een Br. Ct. zich omtrent de tactische begrippen zijner korps. commandanten gaarne op de hoogte willen stellen. Daar valt nog wel eens wat meer te onderzoeken en te bespreken, dan mogelijk is bij oefeningen van de brigade in haar verband. De overige artikelen verklaren zich van zelf door vergelijking met de Ind. Voorschriften en aangezien ze administratieve regelingen bevatten, zullen we die niet nader bespreken. Het een is hier een noodzakelijk gevolg van het ander. Een maal den verkeerden weg ingeslagen, moest het werk, dat fei telijk bij den Br. C. behoort te worden ondergebracht, wel ergens anders, dus bij de hoofdbureau's komen. We besluiten het overzicht met de artikelen 8 t/m 7 van

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 589