572 uitmuntend, zonder dat eenige voorzorgen werden genomen en o. a. oliën geheel werd nagelaten. Alleen haperde het repeteer- mechanisme toen, nadat het geweer door de modder was gehaald, bijna loodrecht naar boven werd geschoten. Door het eenig malen achteroverslaan van den zwengel werd dit verholpen. Stof en water, ook vereenigd aangewend, hadden geen invloed. Toch verdiende het volgens den agent aanbeveling, vóór het openen van het vuur den zwengel eenige malen over te slaan om stof en vuil van de glijdende oppervlakten te verwij deren. Het vuren onder declinatie 50°) en elevatie 80°) lever de overigens geen bijzonderheden. Gastontsnapping kwam niet voor, het mechanisme blijft bij het schieten schoon. Bediening. De bediening is evenals bij alle snelvuurwapenen zeer een voudig. De patroonhouder is eenvoudig te plaatsen en wordt met een enkele beweging afgeworpen. Na het plaatsen van den houder moet de zwengel eens ach terover gehaald worden voor het laden van de eerste patroon. Hetzelfde moet plaats hebben bij een weigering, maar dan vooral zeer snel, omdat de patroontrekker slechts een kleine beweging heeft en bij langzaam achterover halen van den zwengel niet de noodige kracht wordt uitgeoefend. Het vullen van een houder met 24 patronen duurt, hetzij dit met handen dan wel door gebruikmaking van een houder- vuiler plaats heeft, 40 seconden. Gewichten. De vernikkelde patroonhouder weegt: ledig 0.685 KG. gevuld 1.087 KG. Het geweer weegt: 8.44 KG. I) Bij 6.5 kaliber kunnen enkele patronen meer worden ingebraelil.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 594