576 achteroverleggen van den zwengel gespannen sluitveer voor het slot wordt nu, bij het loslaten van den zwengel, het sluit stuk naar voren gebracht, totdat de patroon door den aanbrenger in de kamer is gebracht en vervolgens omhoog en naar voren om de kamer af te sluiten. Bij het achteroverleggen van den zwengel is tevens de slag- veer gespannen, zoodat door een druk op den trekker de slagveer zich kan ontspannen en de slagpin in het slaghoedje slaat. De volgende patroon wordt door den druk van de gassen op den bodem van de huls van het voorgaande schot, automatisch, op gelijke wijze als bij het achteroverleggen van den zwengel geschiedt, in de kamer gebracht. Op plaat 24 hg. 1 is de achterwaartsche beweging van den trekker door een stift beperktin dezen stand kan alleen schot voor schot worden afgegeven. Wordt de stift omhoog gebracht, tengevolge waarvan de trekker meer naai achtei kan woiden gebracht, zoo geschiedt, bij doordrukken op den trekker, het vuren automatisch. Toepassing in vreemde Legers. In den slag bij Nautschau 8 Juni 1905 sloegen 4 geweren een aanval af van 1 regiment Infanterie gesteund door een batterij Artillerie. Rusland heeft na den oorlog ook eenige duizenden terugloop geweren aangeschaft. Japan neemt ernstige proeven. Zweden neemt vergelijkende proeven tusschen het Madsen-ge- weer en de Hotchkiss-mitrailleur. gewichtsverhouding 7£: 50 bediening 310 Denemarken 3 ingedeeld per escadron Cavalerie. Waarde van het wapen. Het terugloopgeweer Madsen is een geweer gebleven. Het moet dus beschouwd worden als handvuurwapen, een factor van groot gewicht bij vergelijking met de een of andere mitrailleur soort, die altijd het type geschut heeft, d. i. een vast schietgestel. Als geweer geeft het wel de grootste vuursnelheid, die tot

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 598