- 590 schen van het Indische Leger. Tegenwoordig minder dan ooit, nu de ministrieele levens kort zijn. Duidelijke zaakrijke voorlichting ten deze, zou dus vermoe delijk op hoogen prijs gesteld worden, wanneer zij kwam van mannen, die hunne sporen in den Indischen dienst verkregen hebben, en de tolk van dat leger zijn. Nu beschikt het minis terie van koloniën wel over een staf van gewezen officieren die daar werkzaam zijn, maar houden deze wel de voeling met hun voormalig leger? Met allen eerbied voor hunne werk" zaamheid, is twijfel daaraan geoorloofd. Zouden de ambtenaren van het Binnenlandsch Bestuur dat gemis aan voorlichting begrepen hebben, toen zij hunne ver- eeniging stichtten? Dat weten wij niet maar eene vingerwijzing geeft die stich ting der vereeniging ons wel, hoe te handelen. Niet het oprichten van een bond, in eene opwelling van ontevre denheid en met warme hoofden voert tot het doel, maar wel eene vereeniging, door eendrachtig handelen, na rijpe over weging met koele hoofden en warme harten gesticht kan eene waardevolle bron van inlichtingen voor de regeering in Hol land zijn. Het hoofdbestuur der Vereeniging van officieren van het In dische Legermoet in Holland zetelen, en bestaan uit mannen, die eene eervolle loopbaan in het Leger achter den rug hebben. Een dergelijk bestuur, gesteund door alle actief dienende offi cieren, leden der vereeniging, door de pers in Holland en in Indië, zou zeer veel voor het leger kunnen doen. Moreel sterk gesteund, gedachtig aan hetgeen zij in den besten tijd van hun leven, physiek en intellectueel in 's lands dienst gepresteerd hebben, moet het hun eene aangename gedachte zijn, na hunne pension- neering nog hunne beste krachten aan het belang van het leger, waartoe zij zoolang behoorden, te kunnen geven. Eene dergelijke vereeniging, wars van groote woorden en schetterklanken, zou ongetwijfeld door de regeering erkend wor den, en hare woorden een aandachtig gehoor vinden. De vereeniging der ambtenaren bij het Binnenlandsch Be. stuur is met vrucht werkzaam. In de Nieuwe Courant van 1 Maart 1908 lezen wijDeze

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 612