44 Door met de armbeweging te beginnen en te eindigen is deze oefening eenigzins verzwaard, doordat de armen langer geheven blijven. Deze en later volgende duur oefeningen hebben waarde voor het leeren stilhouden van het geweer. 80. Armen voorwaarts heffenrechterbeen zijicaarts •plaatsen tot schiethouding Een. Stancl Tioee. Om de leerlingen langer met voorwaarts geheven armen te laten staan, neme men meer tusschentellen. 9o. Armen voorwaarts-hoog heffen Een. Stand Twee. Hierbij worde er op gewezen, dat tijdens de beweging der armen, deze geheel gestrekt moeten zijn en blijven en zoover mogelijk achter het hoofd gebracht moeten worden, zonder de romp achterwaarts te buigen. Een veelvuldig voorkomende fout is, dat de armen lichtelijk gebogen worden. Men neme het tempo, iets langzamer. lOo. Als 9, maar samengevoegd met: rechter been zijwaarts plaatsen tot schiethouding. llo. Als 9maar samengesteld met dito. 12o. Uitgangshouding: staande schiethouding met gebogen armen. Armen omhoog strekken Een. Stand Tioee. 13o. Uitgangshouding: gewone stand met gebogen- armen. Armen omhoog strekken Een. Rechterbeen zijwaarts plaatsen tot schiethouding Iwee. Rechterbeen aansluiten Drie. Stand Vier. 14o. Als 13, maar samengesteld. 15o. Uitgangshouding: gewone stand met armen gebogen of handen op de heupen (zonder geweer). Linkerbeen schuinsrechts voorwaarts plaatsen Een. Stand Twee. De rechtervoet wordt in de richting van het gelid gedraaid en de linkervoet 2 voetlengten schuinsrechts voorwaarts ge plaatst. 16o. Nadat de houding van 15 is aangenomen, wordt op het

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 62