45 achterste been doorgebogen tot de rechterknie op den grond komt. Daarna op overeenkomstige wijze terug op de commando's. Beenen buigen tot knielen Een. Beenen strekken Twee. Hierbij moet de romp rechtop blijven, bet lichaam naar beneden gaan in een verticaal vlak, gaande door het rechter been, zoo noodig kan worden toegestaan, dat bij het knielen de rechtervoet een weinig naar links wordt verplaatst. Veelvuldig herhalen van deze oefening verdient aanbeveling. Men onderwijst nu de houding van vaardig met tasschen om. 17o. Vaardig geweer. Zet af geweer. In 4 bewegingen. a. Rechterbeen zijwaarts plaatsen tot schiethouding en het geweer met de rechterhand rechtstandig oplichten tot de onder band ter hoogte van het oog komt. Tegelijkertijd wordt het geweer met de linkerhand in de ladegroeve aangevat als bij het presenteeren. b. De tromp voorover doen hellen tot de korrel ter hoogte van het rechteroog komt en met de rechterhand de greep omvatten; de wijsvinger langs den beugelkrop; linkerarm tegen het lichaamkolf boven de rechtertasch. c. Terug in houding van a. d. Stand met geweer naast en tegen den rechtervoet. Deze vierdeelige oefening wordt veelvuldig herhaald om daar in vaardigheid te verkrijgen. Deze houding kan ook worden aangenomen uit aan den schou der geweer. 18o. Uitgangshouding: Vaardig. Aan Af. Uit de houding van vaardig wordt het geweer vlug, later zon snel mogelijk, ongeveer horizontaal in den aanslag gebracht, waarbij de onderwijzer lette op: lo. dat de kolf alleen een opwaartsche beweging rakelings- langs de kleeding en de korrel alleen eene voorwaartsche bewe ging maakt. 2o. dat in staande houding het lichaam slechts flauw voorover gebogen is en iets meer op de voorvoeten dan op de hielen rust.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 63