630 aangeleunde compagnie in te nemen frontbreedte geeft bet reDlemeut 150° M aan. Voor de frondbreedte, door grootere troepenafdeelingenin te nemen, kunnen in verband met de menigvuldige verscheidenheid dei gevechtstoestanden geen voorschriften worden gegeven. „nvriorl Omtrent de gevallen waarin en de wijze waarop de reserves woiden ingezet, zoomede of het bevel daartoe gegeven kan worden door onder aanvoerders of door de hoogere bevelvoerders, zijn nauwkeurige voor schriften vastgesteld. Voor de beweging van de gevechtslime geldt het sprongsgewijze voorwaarts gaan als regel. Lange sprongen zijn be er als korte, terwijl getracht moet worden met eene gansche sectie tegelijk den sprong uit te voeren. Het tactische vuurgebruik komt oveieen met de in het schietvoorschrift van 1905 bekendgestelde gezichtspunten. De aanval en verdediging zijn in vergelijking met de desbetreffende voorschriften in het oude reglement geheel omgewerkt. Zoo is b. v. he bepaalde omtrent het wachten met voorwaarts gaan tot andere atdee- lin-en meegaan vervallen. De aanval moet over het geheele gevechts- veld met gelijke energie worden uitgevoerd. Als formatie voor de reserves gedurende hare voorwaartsche beweging is aan de tirailleurhn e eeHet>1reglemfntU1madakt een onderscheid tusschen den aanval bij het ontmoetingsgevecht en dien op voorbereide stellingen Het wil idl het geheel geen bindende regels vaststellen voor de verscheidene zich voor- doende, niet te voorziene gevallen bij het ontmoetingsgevecht. den aanval op voorbereide stellingen worden echter vaste regels aan gegeven, betrekking hebbende op de verkenning, de inleiding, doorvoe ring en beslissing van het gevecht, tot aan den stormaanval. Ook wordt hierbij het nachtgevecht behandeld. „nftTino De' verdediging wordt aan den troep opgedrongen door een ontmoe- tiugsgevecht of zij wordt gevoerd in eene vooraf gekozen stelling. Is het bij dit laatste niet slechts te doen om tijdwinst maar om eene be slissing te verkrijgen, dan mag het alleen een middel zyn om op een gunstiger tijdstip tot den aanval over te gaan. Eindelijk wordt nog de inname van een afwachtingsstelling aanbevolen, wanneer de aanvals richting des vijands nog niet bekend is of wanneer de aanvoerder het voornemen heeft den vijand gedurende zijne ontwikkeling tot het ge- vecht aan te grijpen. Het slot van liet gedeelte over het gevecht wordt ingenomen door een afzonderlijk hoofdstuk behandelende de vervolging, het afbreken van het gevecht, den terugtocht, het optreden tegenover Cavalerie, Ara - lerie en machinegeweren. T c l.j. Het nieuwe Exercitie-Reglement voor de Zwitsersche Infanterie zonder twijfel een vooruitgang, niet alleen door zijn vereenvoudiging en het verdwijnen van veel verouderde vormen, maar ook, omdat her de opleiding van den troep voor het gevecht op grond van de erva ringen uit de jongste oorlogen vaststelt. (Int. Bcvue.)

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 652