633 - Engeland. Verloven tuiten de Grenzen. Officieren van het Indische Leger, die met verlof zijnde over de grenzen -willen of buiten de grenzen gelegen landstreken willen bezoeken, zullen voortaan toestemming daartoe moeten vragen aan de Indische regeering en moet het desbetreffend verzoek minstens twee maanden voordat de reis aangevangen wordt bij het Hoofdkwartier ontvange.n zijn In het verzoekschrift moet de voorgenomen reisroute nauwkeurig worden beschreven en moet worden opgejgeven, wat men aan wapenen en munitie medeneemt. De officieren, die deze bepalingen overtreden, worden met zeer ernstige straffen bedreigd, aangezien zulk een verzuim wordt aangemerkt als in strijd te zijn met de discipline. Army and Navy Gazette no. 2511). Italië. Reglement op de Militaire Discipline. Onlangs heeft de Koning de uitgave goedgekeurd van een nieuw Reglement op de Militaire Discipline, waardoor de daarvoor geldende bepalingen, dateerende van 1872, zijn vervallen. Het nieuwe voor schrift is zeer belangrijk en bepaalt zich niet alleen tot de plichten en eigenschappen der minderen, maar bespreekt ook de verhouding enz. tusschen officieren van alle rangen. Uit den rijken inhoud van het reglement moet in het bijzonder gewezen worden op de hoofdstukken handelende over den soldateneed en de krijgstucht, verder over den korpsgeest, de te volgen weg bij het inbrengen van bezwaren, de eerbewij zen, de meldingen, de bijzondere plichten der regiments-commandanten, de 'straffen, de militaire belooningen enz. Om slechts eenige zaken uit dezen inhoud aan te halen, deelen we de hierondervolgende, voor eiken soldaat geldende voorschriften mede. Krijgstucht. De ondergeschikte, die zijn meerdere tot een duel uit daagt, begaat een vergrijp tegen de krijgstucht. Ieder meerdere, die zijn mindere tot een tweegevecht uitdaagt, misbruikt zijn gezag, die daarentegen een duel aanneemt maakt zich ernstig schuldig aan o\ei- treding der krijgstucht. Elk militair, die om dienstreden door iemand, die den militairen dienst verlaten heefr, uitgedaagd wordt en die uitdaging Diet afwijst, maakt zich schuldig aan eene ernstige nalatigheid in zijn dienst. Uit de persoonlijke voorschriften voor den Regiments-Commandant wordt aangehaald, dat overplaatsingen van officieren van het eene troependeel naar het andere zoo min mogelijk moeten plaats hebben en slechts dan wanneer het dienstbelang het bepaald eischL Op klachten over schulden bij woekeraars mag de commandant niet ingaan om niet door zijn bemoeiingen oneerlijke en ongeoorloofde practijken in de hand te werken. Bij andere schulden moet de belanghebbende aangemaand worden zijne verplichtingen zoo spoedig mogelijk na te komen en zich zoo noodig aan een vrijwillige inhouding op zijn tractement te onderwerpen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 655