637 Frankrijk. Het werpen van Projectielen uit Luchtballons. De ingenieur Julliot, de bouwer van de Patrie beeft dezer dagen in een bijeenkomst van civiele ingenieurs te Londen een uitvoerige voor dracht gehouden over het werpen van projectielen uit bestuurbare lucht ballons. Julliot deelde mede, dat men in Toul uitgebreide proeven op dat gebied had genomen, waarbij een verrassende trefferzekerheid was verkregen. De proeven om een bepaald vestingwerk of eene batterij met een nagemaakt projectiel te treffen, waren schitterend gelukt; ook in ongunstige gevallen was het mogelijk tot op 1 M. van het doel te treffen. Voor den ballon zelf was de plotselinge gewichtsvermindering in geen enkel opzicht gevaarlijk, daar men bij de Fransche luchtschepen door middel van den ventilator de gewichtsvermindering van 100 K.G. in 100 sec. weer kon herstellen, zoo snel kan men door het inpompen van lucht in de luchtzakken het verloren gewicht weer aanvullen. Ook wanneer om de een of andere reden de ventilator niet zou werken of niet benut werd, bestaat er geen gevaar dat door de plotselinge gewichts vermindering het bekleedsel van den ballon zou scheuren. Er was zelfs met de Patrie de proef genomen om haar, door het snel uitwerpen van 750 K.G. ballast, plotseling te ontlastende ballon was daardoor tot 2000 M. gestegen, zonder dat het omhulsel overmatig te lijden had gehad. Door de ventilators was het gas uit de ballon of de lucht uit de gas- zakken voldoende snel ontsnapt. N. M. B. Frankrijk. Nieuw Machine Geweer. De proeven hiermede in Versailles genomen, hebben aangetoond, dat het Fransche model wat vuursnelheid aangaat, belangrijk beter is dan het Engelsche van Majoor Fitzgerald. Met het Fransche kunnen 650 met het Engelsche slechts 450 schoten in de minuut worden afgegeven. De temperatuur blijft dan bij het Fransche geweer beneden de 45° ter wijl die van het Engelsche tot 65° stijgt. Streffleurs, Maart 1908. Optische Teekens voor de Veldartillerie. In „le Spectateur Militair" van 15 Maart 1908 komt eene studie voor van den kapitein D. Tracque, waarin deze een eenvoudig stelsel van optische teekens, armsignalen, aanbeveelt, om den batterijcommandant in staat te stellen, ook al staat hij op grooten afstand van de batterij, afstanden, correcties enz. dus de commando's voor de vuurleiding te geven, zonder gebruik van ordonnansen of telefoon. We vestigen de aandacht van H. H. artillerie-officieren op deze studie, die de lezing wel waard is. De code bevat 10 teekens voor de cijfers en een 20-tal voor de commando's der vuurleiding. Het stelsel is al beproefd en heeft goed voldaan.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 659