korte inhoud. 19 Het artillerie-gevecht volgens het nieuwe Duitsche Veldartillerie reglement. Betoog dat de Veldartillerie een wapen moet hebben tegen onver- wachten aanval van nabij; verrassing op marsch, in den berg-oorlog enz.; en dat het Madsengeweer het hiertoe aangewezen wapen is. Vervolg (Zie lit. overzicht 1907III). Bestrijding van het artikel van Oberst Spohr over al of niet gedek te artillerie-stellingen in de Nos. 105 t/m. 107 Mil. Wocbenbl. 1907. (Zie hiervoren). Beschouwingen over verkennings-, waarnemings- en verbindings dienst bij de Artillerie aan de hand van oorlogservaringen van Rus sische zijde. Beschouwingen aan de hand van voorbeelden uit de practijkover de bediening van kanonterugloopgeschut. Conclusie: het kanonterugloop- geschut is zelfs in minder geoefende handen te verkiezen boven het vroegere affuitterugloopgeschut. Aanduiding van moderne Artillerie-stellingen en voorstel tot invoer van vaste benamingen voor de verschillende soorten van deze stellingen. De prestaties van het snelvuurkanon in den Russisch-Japanschen oorlog uit een technisch en tactisch oogpunt beschouwd. Opmerkingen op artilleristisch gebied betreffende den overgang over de Yaloe. Over het schieten uit tegen gezicht gedekte stellingen. 1. Over het innemen van tegen gezicht gedekte stellingen. 2. Over het vinden van den terreinhoek bij idem. Uitkomst van schietproeven in Nederland gehouden uit voor het gezicht gedekte stelling tegen sehildbatterijen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 721