27 KORTE INHOUD. Vervolg (Zie lit. overzicht 1907— III). Over de waarde van vestingen, vroeger enthans. Betoog dat Port- Arthur bewezen heeft, dat het dringend noodig is ook voor Duitschland om den vestingoorlog minder te verwaarloozen en te zorgen, dat er ten allen tijde commandanten zijn, geschikt voor de verdediging der vestingwerken. Over de veldversterkingen volgens de nieuwere voorschriften in verband met de uitwerking der Artillerie. Beschouwingen op tactisch gebied naar aanleiding van de oefe ningen in den bij Posen gehouden vestingoorlog. De geschiedenis van het Petrowsky-regiment op den Ponteloff- heuvel van af de mobilisatie en met aanteekeningen en critiek van den vertaler. De slag bij Liao-Yang met beschouwingen op tactisch gebied. Het eerste aanvallend optreden der Russen in 1904. Het Oost detachement onder Generaal Graaf Keiler. De Russisch-Japansche Oorlog, hoe deze gevoerd is en in welke opzichten deze verschilde van een Europeeschen oorlog. Resumé der gebeurtenissen op politiek gebied, die den oorlog voor afgingen. Beschrijving van het terrein des oorlogs. Organisatie, re- cruteering, mobil satio, sterkte, kleeding, uitrusting, bewapening en karakter van het Japansche leger bij het begin van den oorlog. Rusland in het Oosten bij het begin der vijandelijkheden. (Centrali satie der civiele en militaire machtenverdeeling der militaire com- mandementen; de Russische spoorweg; de geest der Russische natie; van den soldaat en den officier; de vloot; bewapening en uitrusting).

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 729