55 Het doel moet zijn, om de menschen zoover te brengen, dat zij gekleed en gewapend met scherpe patronen eene stroomen- de kali kunnen overzwemmen. Ik zal er dadelijk bijvoegen, dat ik zelf dit een utopie vind; ook huldig ik volstrekt niet 't beginsel van: „het onmogelijke vergen om 't mogelijke gedaan te krijgen", maar je moet me goed begrijpenik geef dit doel aan, opdat je aan de oefening en eene bepaalde richting kunt geven. 3o. De gymnastische vaardigheid, die zich moet kunnen uiten in 't snel en ordelijk overwinnen van hindernissen van allen mogelijken aard (hindernisbaan). Voetbolen kan ook hier een pj plaats vinden. 4o. De schermkunst, waarbij als doei moet gesteld worden, 't in staat zijn om kalm en ordelijk een aanval met 't blanke wapen af te slaan, waarbij elk individu afzonderlijk behoorlijk zijn wapen hanteert. 5o. 't Optisch seinen, waarbij je punt 53 van dezen Leid draad hebt in acht te nemen." Ik: „Kapitein, hoe vat U 't geoefend zijn hier op?" Kap. N.: 't Kader moet in staat zijn om zonder behulp van de betrekkelijke Handleiding berichten over te seinen en te ontvangen; voor de fuseliers is 't voldoende, als zij zonder be hulp van genoemde Handleiding letters en cijfers kunnen seinen en ontvangen. 60. 't Afstanden schatten. 7o. 't Kaartenlezen en 't maken van eenvoudige terrein schetsen door 't kader. Tot zoover ging aanvankelijk 't schema van oefeningen, dat ik voor mijne Pelotons-Commandanten had opgemaakt. Later kwam er nog bij 80. Het in alle omstandigheden geruischloos, vlot en gesloten marcheeren. 9o. Verschillende handelingen uit den kleinen Oorlog, als: huizen omsingelen, kampongs en huizen doorzoeken, enz., die je alle zult vinden in 't cahier, dat je straks van me krijgt. lOo. Het loopen van verbindingsrotten. llo. De kennis van de schietregels. 12o. Het loopen van eene verkenningspatrouille, en zoo zal

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 73