57 ling, in zooverre zij, met de leiding der oefeningen zelfstandig worden belast. Ik mag dus de Sectie O ook zelfstandig Kap. N.: „Genoeg, ik begrijp al, waar je heen wilt. Wil- voort, als je me beter kendet, zou je deze vraag niet gedaan hebben. Natuurlijk kan je dat doen, maar de verantwoordelijkheid voor je peloton blijft, evenals de mijne voor mijne compagnie. Yan af 't oogenblik, dat ik de pelotons ter beschikking van hunne commandanten stel, zijn zij volkomen vrij om te doen, wat zij wenschen, in verband met 't geen van hen verlangd wordt Wacht eens even; ik kan 't je niet duidelijker maken, dan je eens de orders van je collega voor zijn peloton te laten lezen, (kap. N. slaat die op): Hm, dat treft goed". En ik las Dienst op 9 October. Orders Korps Ct. De Compagnie ter beschikking van haren Ct. Orders Comp. Ct. De Pelotons ter beschikking hunner Commmandanten. Orders Pel. Ct. I. De Sectie ter beschikking hunner Commandanten. Orders Sectie Ct. I. Uitrukken in de richting van kampoeng H. Orders Sectie Ct. II. Binnendienst. Ik: „Begrepen, kapitein". Kap. N: „'t Valt je zeker wel op, dat voor den binnendienst geen bepaald uur voor 't eindigen is opgegeven". Ik: „Ja, kapitein, maar dat staat zeker in verband met de aanwijzing in de nieuwe Leiddraad om „op taak" instede van „op tijd" te werken." Kap. N.:" Juist, en ik kan je wel zeggen, dat ik 't zooveel mogelijk reeds toepaste, voordat deze Leiddraad uitkwam. Kun je je iets vervelenders voorstellen, dan iets te moeten leeren, dat je al kent. Ik zal een voorbeeld aanhalen: „Inde orders zal bijv. staan: Voorbereidende schietoefenin gen 53 sub. b. van 't schietvoorschriftof de menschen dat nu al kennen of niet, ze moeten een vol uur staan richten en mikken wij hoeven niet te vragen of er ambitie bij is en of de man-

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 75