79 Ik vertrouw, dat de vertegenwoordiging, na grondig onderzoek dezer zaak, op den door den minister voorgeslagen weg zal terug- keeren en zich alsnog behoudens de gemaakte uitzondering zal verklaren vóór het beginsel, dat van eenmaal toegekende pensioenen geen korting zal worden geheven." Zij die het met de strekking van zijn betoog eens zijn, worden uitgenoodigd een briefkaart te zenden, waarop bijvoorbeeldBetuige instemming artikel tegen korting op pensioen" (met duidelijk adres van den afzender) aan M. J. Wiessing, CoDradkade 6e 's Grravenbage. (Het Ind. Burgerl. Pensioenreglement heeft alleen een artikel 25, gelijkluidend aan art. 16. A. O. 1880 No. 13. Alleen in bet Mil. Reglement zijn beide bepalingen opgenomen. Red.). Voor onze civiele gezaghebbers. Het juiste streven van den Islam. Eenige weken geleden heeft Moestapba Kamil Pacha, een der voor naamste leiders der nationale partij in Egypte in eene vergadering te Alexandrië, bijgewoond door niet minder dan 6000 zijner medestanders waaronder natuurlijk menschen van alerlei slag in gloeiende bewoordin gen uiteengezet wat Jong Egypte eischt van zijne voogden, maar aan het slot van zijne redevoering heeft deze vurige patriot en moslim woor den gesproken, die in gulden letteren verdienen aangeplakt te worden in iedere Nederlandsche Pesantren. Die woorden luiden vertaald aldus: Het ongeluk der ongelukken schuilt in het misbruik, dat de onwetende onder U maken van den Islam. Zij smeden er een wapen uit om onschul- digen te dooden, moslims en niet moslims, en om heele landstreken te ver woesten en de menschen uit te roeien, die er wonen. Zij begaan allerlei misdrijven, zeggende: „Dit is de taak der Islam". Maar de Islam is aan al deze misdrijven onschuldig. De Islam is zelfs de geïncarneerde vijand van al deze afschuwelijke dingen. De Islam en zij kunnen elkander nimmer verdragen. De Islam is onbestaanbaar zonder recht, wetenschap, beschaving en humaniteit naast zich. Het is de plicht van de leiders en raadgevers der moslemin om dezen aan te sporen de oorzaken van het verval aan te vallen en de onwetendheid te bestrijden. Java Bode.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 97