80 TAN VREEMDE LEDER S. Stafschool in Britsch Indië. Nadat het den Indischen Legercommandant, Lord Kitchener, na het overwinnen van buitengewone moeilijkheden eindelijk gelukt was eene eigen Generale-Stafschool te verkrijgen, is nu in Quetta ook het gebouw daarvoor gereed gekomen. Het Indische Leger is daardoor met eene inrichting verrijkt, die in elk opzicht de Staff College van Camberley evenaart en nu in staat, zelve hare stafofficieren te vormen, wat vroeger in Camberley maar onvoldoende kon geschieden. Een Rijles Generale Staf De voorbereidingen tot de vorming van een Rijks-Generale Staf (Imperial General Staff) waartoe in de laatste Rijksconferentie van de zelf besturende landen onder Britsche vlag was besloten, zijn zoo ver gevorderd, dat de benoemingen eerstdaags kunnen worden ver wacht. De Generaal Sir John French, pas naar het Ministerie van oorlog overgeplaatst, moet nog beslissen. Tot dezen Staf zullen zoowel officieren van de Koloniën, als van het Indische en Britsche Leger behooren. Alleen de zoogenaamde Kroonkoloniën zullen niet worden vertegenwoordigd, hoewel er over wordt gedacht, ook een vertegenwoordiger der \Y est-Indische Strijdmacht op te nemen. Zijn werkkring zal omvatten: 1 Het uitwerken van doeltreffende verdedigingsplannen voor alle deelen van het Britsche Rijk, en 2 Het vaststellen van de grondslagen voor de vorming en oefe ning van de plaatselijke strijdkrachten in de verschillende deelen des Rijks, opdat daarin de meest mogelijke eenheid heersche. De chef van dezen tak van dienst krijgt slechts een raadgevende stem in het ministerie van oorlog. United Service Gazette Nr. 3904. Oostenrijk-Hongarije schaft de donkere uniformklewr af voor de Infanterie. Aangenomen is als algemeene kleur voor uniformen enz. het zoo genaamde Hechtgrau (het blauw grijs van den snoek) als kleur, die het best met de omgeving overeenkomt. Het is de kleur, tevoren alleen door de „Jagers" in gebruik. Streffleurs- Nov ember.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 98