81 Eocamens voor Compagniescommandanten. In Rusland bestaat een rang tusschen dien van 1ste Luitenant en Compagniescommandant nam. Stabskapitanwat we onvertaald zullen laten. Deze rang gaat aan die van Kapitein vooraf en om nu het ge halte der C. C. te verbeteren, is bij wijze van proef dit jaar een aanvullingscursus gehouden voor de oudste „Stabskapitans", omvat tende in hoofdzaak practische oefeningen, als 6 10 tactische oe feningen in het terrein, id in veldversterkingskunst, id in gevechts- schieten en het oplossen van vraagstukken over vuurtactiek. Leider was een Hoofdofficier, waaraan waren toegevoegd een officier van den Gen. Staf en een van den Staf der Pioniertroepen. Het bleek, dat 6 weken tekort waren, waarom men ze wil her halen voor minstens 4 maanden, met een compagnie op oorlogs sterkte en eene afdeeling machinegeweren. Streffleurs-November. Het belang der geheimhouding in oorlogstijd. Lij deze studie van den Luit. Kol. P. I, Izmestiev van den Russ. Gen Staf zullen we iets langer stilstaan Schrijver stelt op den voorgrond hier geen nieuwe voorstellen te geven, omtrent de regeling der censuur, aangezien de Japanners de Mil. Pers ook bestudeeren en dus wenschelijk is een scherp on derscheid te maken tusschen wat geopenbaard mag worden en wat niet. Hieronder volgen alleen eenige bronnen van inlichtingen voor de tegenpartij. A. In de eerste plaats wordt gewezen op de ongebondenheid der Pers, ook de Militaire, zoodat alle bevelen, nieuwe organisaties, nieuwe mobilisaties, lijsten van gewonden en gesneuvelden met vermelding van de eenheid, waartoe zij behoorden, dadelijk bekend raakten. De Japanners wisten dit zoo goed te benutten, dat zij bijv. kort na den slag van Hei-Kou-Tai eene nauwkeurige ordre de bataille konden geven van de macht, die tegenover hen had gestaan. Met tal van voorbeelden toont schrijver de laksheid van de Mil. Censuur, nog wel onder toezicht van den Gen. Staf, aan. De Ja panners lieten dan ook geene gelegenheid onbenut om nummers van de Mansch. Oorlogscourant in handen te krijgen, waarin hen de Chin, bevolking goed hielp. I. M. T. 1908. K

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 99