84 Nu is weer bepaald, dat officieren van den Gen. Staf niet mogen optreden als oorlogscorrespondenten, om hunne verantwoordelijkheid voor de geheimen, die zij weten. Schrijver acht dit verkeerd. Een officier, die zulke geheimen kent) weet ook het beste ze te bewaren (sic!). Men zal tegenwerpen, dat de natie, die hare zonen en haar geld afstaat, toch ook recht heeft op berichten. Het antwoord is: Ontwikkel werkelijke vaderlandsliefde in uwe zonen, zoodat zij een juist begrip hebben van hunne verplichtingen jegens het land, houdt steeds in het oog wat het beste is, bevrijdt de maatschappij van luiaards en leegloopers en dan zal de sluier der geheimzinnigheid voor de Russen dezelfde vruchten afwerpen als tot nu toe voor de Japanners. Militaire Attache's wil schrijver in de toekomst niet meer bij het leger te velde toelaten. Aan de russische babbelzucht wijt hij ten slotte de meeste schen dingen van het „GEHEIM" en hij besluit met een gezegde van een mil. attache tot hemGij spreekt allen over militaire gehei men, maar ga alleen maar eens zitten in den trein van Petersburg naar Tsarkoje Selo en ge hoort alles; niet alleen wat gedaan, maar zelfs gedacht wordt in de hoogste kringen. (Journal Boy al Onited Service Inst. November). Een nieuw Militair Valcorgaan. Vermoedelijk half December a. s. of anders met 2 Januari 1908 zal in den Boekhandel van J. G. Broese te Utrecht een begin gemaakt worden met de uitgave van een maandbladOrgaan voor de bereden Artillerieonder redactie van den Kapitein L. J. Kuyck v/h 1ste Regiment Veld-Artillerie. De abonnementprijs bedraagt ƒ3.per jaar- In dit tijdschrift zullen door onderlinge gedachtenwisseling uit" sluitend vraagpunten behandeld worden, die het wapen der veld artillerie betreffen. Mavors December.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 102