DE GECOMBINEERDE OEFENING NABIJ SOEMEDANG op den 28en en 29en Juni 1907. (Platen I, 2 en 3, en 2 oleaten). Alvorens tot de behandeling dezer oefening over te gaan, zij opgemerkt, dat in het volgende uitsluitend een.verslag van de oefening, zooals deze werkelijk verloopen is, gegeven zal worden, zonder de bevelen, genomen maatregelen en daaruit voortvloeiende handelingen nader te beoordeelen. Yan de aan de gecombineerde oefening op den 28en en 29en Juni voorafgegane oefening der Cavalerie zal alleen datgene wor den aangegeven, wat noodig is voor de aanpassing aan het hieronder vermelde algemeen denkbeeld, dat als grondslag voor de beide oefeningen diende. Algemeene denkbeeld. Den 25 Juni 1907 ontscheept een Oostpartij zich te Cheribon. Een Westpartij, welker hoofdmacht elders optreedt, beschikt over betrekkelijk zwakke krachten voor de verdediging van het acces tot de Bandoengsche hoogvlakte (Cheribon-Paseh- Soemedang.) Opdracht Westpartij. In verband met een aanwezig werk te Soemedang wordt aldaar een stelling ingenomen, aanvankelijk gemarkeerd door 1 Comp. Inf. en 1 Sectie Genietroepen. De inrichting dier stelling geschiedt onder dekking van een naar Paseh vooruitgeschoven Comp. Inf. en 4 mitrailleurs, voorgesteld door 1 sectie Bergartillerie. 1 Eskadron Cav. is tot Kadipaten vooruitgegaan en verkent in richting Cheribon waarheen ook offlcierspatr. werd gezonden. Het detachement te Paseh blijft den 27en en 28en Juni ter plaatse, terwijl het eskadron uit Kadipaten terugtrekt met op dracht om met 3 pelotons den linkervleugel en met 1 peloton den rechtervleugel v.h. detachement te Paseh te beschermen. I. M. r. 1908 1

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 19