180 1 sergt. majoor, 1 onderofficier-kwartiermeester 2 sectiecommandanten (zijn onderofficieren) 4 stuks (geweer) commandanten id. 4 korporaals 4 Inf. 1ste klasse (eigenlijk „Gefreiter") 16 fuseliers. 8 geleiders, 1 hoornblazer 3 officiersbedienden Tezamen 3 officieren 44 minderen 3 officierspaarden 8 draagdieren 4 machinegeweren (systeem Schwarzlose) x). Evenals dit bij de Cavalerie het geval is, zullen de dieren, die niet geregeld voor de oefeningen noodig zijn, in gebruik worden afgestaan, bijv. aan grondeigenaars enz. Hoewel eene vermeerdering tot 50 afdeelingen machinegeweren aanzienlijk schijnt, is de toevoeging naar verhouding nog gering, omdat bijv. Bulgarije van plan is, gemiddeld voor elk regiment een commando mitrailleurs op te richten. Het getal 50 is naar het oordeel der vaklieden slechts 1/3 van het hoogstnoodige en 1/6 van net gewenschte. Neue Militcirische Blatter 231907. De Dussisclie Manoeuvres, de eerste, na den oorlog, zijn dit jaar weer gehouden. Na zulke ervaringen te hebben opgedaan, als de Russen beleefd hebben, waren zij nog dezelfde als vroeger. Aan geen der beide aanvoerders was de vrije keuze gelaten tusschen aanval en verdediging, het terrein was het van ouds daarvoor be- 1) Beschrijving met foto's van een mitrailleur van dit stelsel komen voor in Eigen Haard 40 '07. De ^lederlandsche Schwarzlose-Mitrailleur wordt evenwel op een wagen vervoerd» waarvoor nu een voorwagen gewenscht wordt met het oog op vervoer in ongelijk terrein in alle gangen, terwijl de trekkracht dan wel tea 4 span moet worden. Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 200