182 De tegenwoordig in gebruik zijnde schoenen van een soort schors worden door de soldaten zeer op prijs gesteld. Verder worden nog proeven genomen met een „poncho" (korte regenmantel) die dienst kan doen als overjas, schuiltent, sprei of deken in het bivak en als veldzak, en met een weefsel Mill genaamd dat het in de tropen zoo spoedig versleten leergoed moet vervangen. (M. W. !49/'07). Frankrijk. Uitbreiding van het vreemdenlegioen. Om in het gebrek aan aanvulling te voorzien, is een voorstel ingediend, om bij het Vreemdenlegioen ook Cavalerie en Artillerie in te deelen, hopende hierdoor vreemdelingen, die reeds bij een dier wapens gediend hebben in hun vaderland, te verlokken, dienst te nemen in Algiers, waar zij tot nu toe uitsluitend bij de Infan terie terecht konden. MW. 157/07.) „Kriegsmassige" Manoeuvres in Frankrijk. We meenen den lezers geen ondienst te doen met de aandacht te vestigen op de voorschriften, door Gen. de Lacroix gegeven, voor de manoeuvres van het 7de Legerkorps, die hij dit jaar leidde. Door plaatsruimte gedrongen, kunnen we slechts een paar punten eruit overnemen. Om tegemoet te komen aan de moeilijkheid snel de juiste sterkte te schatten van Artillerie was het volgende bepaald: Vuur op Infanterie: een schot, onmiddellijk gevolgd door zooveel zichtbaar ontploffende springlichamen, als er batterijen op het doel in werking waren. Vuur op artillerie: twee kort op elkaar volgende kanonschoten en voorts als aangegeven voor Infanterie. Om het vuuroverwicht van Infanterie, al of niet ondersteund door Artillerie te kunnen bepalen, was bepaald, dat op de volgende wijze moest worden gerekend 1. Infanterie in verdedigende stelling, in loopgraven of liggend moet 4. X 200 sterk worden beschouwd als ze werkelijk is. 2. Infanterie, die afwisselend in snelle sprongen voorwaarts gaat en zich dan nederwerpt, krijgt de factor 3. 3. Infanterie, als de voorgaande, die tusschen de sprongen evenwel knielt, krijgt de factor 2.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 202