183 4. Infanterie, in welken toestand ook, die ondersteund wordt door Artillerie, rekent la/2 X ^are sterkte. Hebben beide partijen Artillerie, dan krijgt alleen die partij de helft barer werkelijke sterkte er bij, die de meeste Artillerie heeft. Bijv. A grijpt B aan met 8 volle ontwikkelde compagnieën en voert sprongen uit als in ad 2. Rekent dus als 24 compagnieën. A is bovendien ondersteund door 3 batterijen, tegen B 1. A is dus de baas en krijgt erbij 1/2 X 8 4 totaal dus 28 compagnieën. B ontwikkelt daartegen 12 compagnieën als ad 3 en daar hij maar 1 batterij heeft rekent dit voor 12 X 2 =---24 compagnieën. A heeft dus het overwicht, enz. Vereenigde Staten van Noord Amerika. Voorschriften oio cle Zindelijkheid. Bij een pas uitgegeven algemeene order worden de compagnies commandanten op het hart gedrukt, ten strengste op de zindelijk heid der manschappen toe te zien, zoowel ten opzichte van hun lichaam, als wat betreft de door hen bewoonde lokalen of tenten. Behalve dat moeten de manschappen veelvuldig baden. Zoowel in het garnizoen als te velde behoort goed te worden toegezien, dat de manschappen telkens na het verlaten van het privaat, zoomede voor en na de maaltijden zich goed hunne handen wasschen, om het verspreiden van ziekten als typhus e. a. waarvan de ziektekiemen zoo gemakkelijk door de handen worden overgebracht, tegen te gaan. Het haar worde kort gedragen en de knevel of baard goed verzorgd. Yuil goed moet in zakken worden bewaard. Officierstraktemen ten. Generaal Greely heeft onderzocht in hoeverre de traktementen in de lagere rangen voldoende zijn voor het levensonderhoud en bevonden dat er 20 gemiddeld moet worden bijgepast. 2de Luits. loopen 8 jaar voor ze 1ste worden, waarna ze 0,50 dollar per dag meer krijgen en 20 jaren om den kapiteinsrang te behalen, die hun een inkomen van 6 7 dollar per dag verzekert, ongeveer overeenkomende met dat van een bekwaam stratenmaker. Overigens duurt het 30 jaar, voor den majoorsrang bereikt wordt. Niet bemiddelde lieden kunnen hunne zonen dan ook niet officier

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 203