Kunnen Barisanofficieren worden gevormd Cursus tot Opleiding v* Inlandsche Officieren bij den In het I.M-T. van 1907 No. 6 is van de hand van den toenmaligen kapitein instructeur van het korps Barisan te Bang- kalan, F L.W. Raedt van Oldenbarnevelt, een opstel verschenen, handelende over de opleiding, betaling en oefening van dit korps en in verband daarmede heb ik mij tot taak gesteld de op leiding der officieren van die korpsen nader te bespreken. Het was de bedoeling van den schrijver iets bij te dragen tot de herziening van het G,B. van 4 April 1891 No. 12, om daar door de geoefendheid en de gevechtswaarde van het korps te brengen op het standpunt, dat thans door onze veldtroepen wordt ingenomen. Terecht merkt de schrijver op, dat, om tot dit doel te geraken, men beschikken moet over een goed on derlegd officierskorps, dat voldoende voor zijn taak is toegerust door eene zorgvuldige opleiding. In verband met de oprichting van een cursus tot opleiding van Inlandsche officieren acht de schrijver het van zelf sprekend, dat de toekomstige barisanofficieren aan die inrichting van militair onderwijs opgeleid zullen moeten worden. Voorzeker moet worden erkend, dat de eischen gesteld aan de bekwaamheid van hen, die tot 2de luitenant worden benoemd (zie art. 9 van het z g. Barisanreglement, G B. 4 April 1891 No. 12) zeer ver beneden het middelmatige staan en dat men niet kan verwachten, dat van dergelijke, weinig ontwikkelde personen eene opvoedende kracht zal uitgaan, noodig bij de oefening en opleiding van kader en minderen. Volgaarne stem ik dan ook toe, dat eene betere opleiding van de a.s. barisanofficieren gewenscht is, doch dat wil daarom nog I. M. T. 19C8. 14

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 223