Moderne Schietopleidmg* Vervolg en slot van blz. 132) C. Het Schoolschieten en de Schoolschijf I). De tabellen der oefeningen geven wij in Bijlage 6 geheel weer, waaruit blijkt, dat niet verder dan tot op 600 M. gescho ten wordt. Het schietregister, dat in Holland al buitengewoon samenge steld en een nachtmerrie voor de officieren was, is afgeschaft. Yan de uitkomsten, welke met scherpe patronen No. 1 zijn verkregen, moet aanteekening worden gehouden op eene dooi den comp. Comdt. te bepalen wijze. Deze aanteekeningen moe ten bewaard blijven tot en met het volgende oefeningsjaar (bij ons: schietseizoen). In het I. M. T. 1906 meldde ons de heer H. C. Gerritsen op blz. 978: „Het schietregister vervalt, en wordt vervangen door een schietboekje, dat in handen van den man berust". In plaats van één schietregister zouden dus ontstaan honderden kleine dito's, wat natuurlijk aanleiding zou geven tot eene enorme inktver- morsing, administratiewoede en inspectiezucht. Door de officie ren, die den zomercursus in 1906 aan de Normaal-Schietschool volgden, moest na afloop een verslag, behelzende hunne op- en aanmerkingen over den toenmaligen „Leergang worden inge diend (De „Leergang" is, zooals we reeds vroeger .opmerkten, de voorbode geweest van het thans bestaande Schietvoorschrift). Door de meeste heeren werd een zeer groot en bestudeerd rap port ingediend, en unaniem bijna was de tegenstand tegen dat 1) In het S. V. I.—'07 heet dit gedeelte van Hoofdstuk III: „Het Schoolschieten". De bijvoeging „en de Schoolschijf" is van ons, aangezien hier de gelegenheid bestaat een en ander over deze schijf te vermelden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 256