De Jaarlijksche Nationale Militaire Gymnastiek- en Sportwedstrijden te Breda in 1907, (Met plaat 5 en 6) Gedachtig aan het spreekwoord: „Een goed voorbeeld doet goed volgen," hopen wij dat vele lezers van dit tijdschrift, nog onbekend met bovengenoemde wedstrijden, na kennis ge nomen te hebben van 't geen hierna zal worden vermeld, eene opwekking zullen gevoelen om ook in Indië de hand aan den ploeg te slaan tot het doen ontstaan van soortgelijke wedkam pen, welke een krachtigen prikkel zullen vormen, om met lust en ijver aan de verschillende lichaamsoefeningen deel te ne men. Aan de hoogere eischen x), die de Indische oorlogvoering aan het physiek der militairen stelt, kan alleen voldaan wor den, door te beschikken over een Leger van kern gezonde door lichaamsoefeningen geharde menschen. Ten zeerste moet dan ook alles, wat de belangstelling in de beoefening van „sport" in het Leger opwekt, aangemoedigd worden 2). Evenals het vorige jaar hadden ook dit jaar op een daarvoor 1). Dat die eischen niet gering zjjn, moge hieruit blijken, dat in de laat?te jaren niet dan met de grootste moeite, in de behoefte aan valide manschappen voor de agee- rende colonnes kon worden voorzien, {Red.) 2). Wij verwijzen schrijver, naar de belangrijke plaats, die de lichaamsoefeningen" in den Leidraad voor oefening en opleiding der Infanterie innemen, In art. 38 staat omtrent wedstrijden „Het opriohten van vrijwillige militaire sportvereenigingen, zoomede het deelnemen van „militairen aan oefeningen van burger-sportvereenigingen en aan wedstrijden, moet „aangemoedigd worden. De militaire autoriteiten behooren de vrijwillige militaire „vereenigingen te steunen en de militairen het deelnemen aan oefeningen en wedstrij- „den zoo noodig ook ge durende de dim&turen mogelijk te maken en te vergemak kelijken." (Red.)

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 275