VAN ALLES WAX Eenige aan te brengen wijzigingen in tarieven en A. O3., die bezuiniging ten gevolge hebben. I. Sabellcivasten. Blijkens het overzicht van de bepalingen betreffende de wapening en het onderhoud daarvan, uitgegeven bij A. O. 1905 No. 23 worden daarin eenige militairen genoemd, die bewapend zijn met eene marécliaussée- sabel met daarbij behoorende handlis. ian deze militairen worden nog steeds jaarlijks vernieuwingen uitgereikt van de hun aankomende sa belkwasten, terwijl dat artikel nimmer door hen wordt gedragen. De overige met zijdgeweer (kapmes) bewapende onderofficieren en korporaals, aan wie thans eveneens volgens het militair tarief No. 24 jaarlijks op 1 Augustus sabelkwasten worden verstrekt, doch door de intrekking van art 148 van den Inw. dienst voor de Infanterie (zie A. O. 1907 No. 18) niet meer verplicht zijn gewapend in het openbaar te verschijnen, hebben daardoor m. i. (almede) eene jaarlijksche vernien- wing van dit artikel niet noodig. Het zou daarom wenschelijk zijn, aan de met de sabel Mar. gewa pende militairen in het geheel geen vernieuwing van de sabelkwast uit te re ken en aan die met het kapmes gewapend, slechts om de Zeejaren 1). II. Jassen Sergen (A. O. 1905 No. 36 en 73). Dit kleedingstuk mag ongetwijfeld practisch genoemd worden en vol doet in een reeds lang gevoelde behoefte, terwijl de kosten van aanmaak uit den aard der zaak minder bedragen dan die van de attila. Uit een oogpunt van bezuiniging verdient het derhalve aanbeveling te bepalen, dat dit kleedingstuk ten allen tijde gedragen kan worden zoowel in als buiten dienst, behoudens het geval dat het dragen der groote tenue verplichtend is 2). III. Overtrekken voor veldflesschen aluminium. Gebleken is dat dit artikel aan den achterkant enorm aan slijtage on derhevig is en als gevolg daarvan aanhoudende reparatie vereischt. Daar die slijtage links en rechts van den draagriem tusschen 7 en 10 cM., gerekend v. d. bovenkant van den hals der veldflesch, plaats heeft, is, meen ik, dit euvel middels geringe wijziging van de schoenen voor alu minium veldflesschen te voorkomen. 1). Bij het ontwerp van een nieuw tarief 24, bij het D. v. O. in bewerking, werd reeds rekening gehouden met de door schrijver gemaakte opmerkingen. {Red.) 2). Bij het ontwerp van een nieuw tarief 24 bij het D. v. O. in bewerking is ook hiermede rekening gehouden en o. a. bepaald, dat de attila eens in de 3 jaren wordt verstrekt, de sergen jas jaarlijks, echter niet, wanneer de attila vernieuwd wordt. {Red)

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 307